Indiáni prohráli a jsou v divizi poslední

HAVÍŘOV - Marodkou zmítaný celek fotbalistů MFK Havířov podal v9. kole divize na hřišti Města Albrechtic bojovný výkon a prohrál jen díky gólu zofsajdu.

2.10.2007

Fotbalisty MFK Havířov (modré dresy) stále trápí početná marodka. Přesto dokázali odehrát v Městě Albrechticích vyrovnaný zápas, ale na bod nedosáhli.Foto: DENÍK/Libor Pristáš

MĚSTO ALBRECHTICE – MFK HAVÍŘOV 1:0 (1:0)

Ksedmi marodům se přidal Čubok, který utrpěl vposledním mistrovském zápase dvojitou zlomeninu nosu. Už tak prořídlé řady tím dostaly další trhlinu a na lavičku se vedle Valigůry posadili tři dorostenci, kteří měli navíc dopolední zápas vHeřmanicích v nohách.

Domácí příznivci, kteří očekávali tlak domácích a jasnou výhru, byli hodně zaskočeni. Havířované totiž bojovali a nedali Albrechticím nic zadarmo. Herně měli dokonce trochu navrch, ale domácí byli nebezpečnější. Hodně jim však ktomu pomohl pomezní rozhodčí Juřička, který už v10. minutě pustil třímetrový ofsajd, po kterém se řítil jeden z útočníků sám na brankáře Gradka. Ochránce havířovské svatyně šanci vychytal, takže se Juřička rozhodl pomáhat domácím dál.

Při přímém kopu si mohli domácí opět stoupnout do ofsajdu, jak jim to vyhovovalo, protože pomezní se choval jako by měl albrechtický dres. Dva metry nebylo pro něj až tak moc a díky tomu se mohl Kadlčák ve 22. minutě radovat zvedoucího gólu – 1:0. Oprávněné protesty byly samozřejmě zbytečné. „Po zápase všichni domácí příznivci i hráči uznali, že to byl jasný ofsajd, ale to nám nepomůže a body nevrátí,“ řekl zklamaný kouč Havířova Milan Procházka. Domácí mohli po další akci náskok regulérně pojistit, ale nedokázali zblízka dotlačit míč do odkryté branky.

Jinak byli fotbalisté Albrechtic vútoku zcela neškodní a těžkopádní. Na druhou stranu se slátaná sestava Havířova prosazovala taky hodně těžko. Když už se dostala do slibné akce, přišel hvizd sudího, který ji rázně utnul. Jediný útočník Staufčík se bil sice zdatně, ale zcela zbytečně, protože jeho boj připomínal střet světrnými mlýny. Ve 41. minutě přišla pro hosty další rána. Košťál si jako stoper dovolil kličku, kterou vystihl protihráč, následovala ztráta míče a faul zezadu, po kterém sudí vytáhl hned červenou kartu. „Mezi domácím útočníkem a našim gólmanem byli ještě další hráči, takže o vyloženou šanci nešlo. Ale na druhou stranu je nutno přiznat, že šlo o zákrok bez míče zezadu, takže se dala červená udělit, i když byla hodně přísná,“ uznal Procházka. Chvíli před přestávkou se vyhnuli Indiáni všem nástrahám. Po akci Lakatose však nezpracoval vnejdůležitějším okamžiku Kozubík míč vjasné šanci. Kdyby míč pustil, mohl navíc skórovat zcela volný Kisel. I díky tomu šli do kabin mnohem spokojenější domácí hráči.

Ve druhé části se Havířované nadále snažili o nemožné. Vdeseti měli míč častěji na kopačkách a snažili se útočit, ale do šancí se prosadit nedokázali. Albrechtice hrály překvapivě zakřiknutě a spoléhaly na brejky. Znich se dostaly pouze dvakrát do velkých příležitostí, ale jednou si útočník míč ukopl a ve druhé se opět blýskl spolehlivý a jistě chytající Gradek. Jinak se domácí vdlouhé přesilovce spíš trápili. Nic na plat na výhru jim to stačilo. Když se do šance řítil pět minut před koncem Valigůra, byl zadržený za dres. Jelikož se chtěl zdržení vysmeknout, tak mu rozhodčí odpískali pro jistotu faul. Po závěrečném hvizdu si domácí notně odechli, že si výhru dokázali udržet. Hosté mohli být nakonec rádi, že nevyrovnali, protože jinak by asi hrozil od rozhodčích drastický závěr, po kterém by určitě někdo nedohrál, a příští zápas už by museli naskočit dorostenci od úvodních minut.

„Dnes se tady prostě nedalo bodovat. To nám dali sudí jasně najevo. Je to tady taková zažitá tradice, o které se stále jen mluví, ale nikdo stím nic nedělá. I vdeseti jsme soupeře přehráli, ale kbodům to nevedlo, takže o spokojenosti nemůže být řeč. Hlavně, že vtakovém zápase udrželi hráči nervy na uzdě a nenechali se zbytečně vyloučit. Snad se vtomto týdnu vrátí někdo zmarodů, protože situace je kritická,“ doufá Procházka.

Po porážce se Indiáni propadli na poslední místo tabulky. Vneděli je navíc čeká hodně těžký soupeř, tým Jiskry Rýmařov, který je ve formě, když vpoháru jasně přehrál i druholigovou Opavu.

Branka: 22. Kadlčák. ČK: 41. Košťál (HA), diváků: 150.

Havířov: Gradek – Sochora, Škoda, Košťál, Machálek – Kisel (82. Hánl), Kozubík (75. Przywara), Lakatos, Bernatík, Ganaj (68. Valigůra) – Staufčík.

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli zloději kabelů museli být z podzemí šachty evakuováni horníci

Primátor Karviné Tomáš Hanzel.

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Havířov vynuloval Slavii

Havířov /FOTO/ – Co se v sobotu nepovedlo fotbalistům Karviné, povedlo se o dva dny později hokejistům Havířova.

Hlavní je člověka povzbudit, říkají dobrovolníci a sociální pracovníci

Každým rokem uděluje Karviná vybraným jedincům ocenění za dlouholetou práci v sociální oblasti. Své pracovníky přitom na výroční ceny nominují sami poskytovatelé, spolky a organizace, kde dotyční působí. A nejinak tomu bylo i letos.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.