MFK HAVÍŘOV - ODRA PETŘKOVICE 0:3 (0:2)

„Všechno bylo špatně. Byla to tragédie. Nevypracovali jsme si ani jedinou šanci. Takhle se hrát o postup prostě nemůže,“ konstatoval po zápase trenér Havířova Martin Rozhon.

Domácí přitom nezačali vůbec špatně. Úvodních deset minut byli aktivnější a nic nenasvědčovalo tomu, že by zde měly Petřkovice uspět. Jenže z mírného tlaku se nezrodila ani jedna šance. Hosté navíc rychle odhalili slabiny Indiánů a začali se stále více osmělovat. K jejich převzetí taktovky jim pomohla hlavně nepřesná hra domácích fotbalistů. Ti nesmyslně upustili od kombinační hry po zemi a začali dlouhými nákopy pouze odevzdávat míče soupeři. To byla voda na mlýn Petřkovic, které si balónu dokázaly vážit mnohem víc. Po jedné z chyb se v 18. minutě otevřel střed pole a zkušený Štverka se z pětadvaceti metrů báječně trefil přesně k tyči – 0:1. Ani tato branka domácí neprobudila. Hosté působili nadále fotbalověji. Havířované navíc vypadali hodně sklesle, jako by neměli síly na zvýšení tempa nebo dokonalejší presink. Ve 33. minutě přišel druhý gól v domácí síti. Obrana Havířova po standardní situaci zaváhala a brankář Miklas už požár uhasit nestačil – 0:2. Domácí byli hodně rádi, že sudí odpískali za tohoto stavu poločas.

Příznivci, kteří bláhově věřili ve změnu stylu hry a obrat, se notně zmýlili. Trenér Rozhon stáhl nevýrazného Mušálka, stáhl obranu na tři beky a poslal na hřiště dalšího útočníka. Tím byl Josef Zoller, jehož jméno už v průběhu první půle vyvolávali dychtivě fanoušci. Ale ani on už zkostnatělý celek nedokázal rozhýbat. Havířovští hráči pokračovali až do konce zápasu v nedůrazné hře. Indiáni působili neuvěřitelně odevzdaně. Pohybovali se po hřišti jako mátohy, které chtějí svým přístupem své věrné fanoušky od kopané odradit. Hosté s nimi hráli mnohdy bago, ve kterém se střetli profesionálové z Petřkovic s havířovskými začátečníky. Na hřišti se nenašel nikdo, kdy by se zdravě naštval a pozvedl prapor týmu, který chce postoupit do vyšší soutěže. Hosté si překvapivě připadali určitě jako na lehčím tréninku, na kterém se ani pořádně nezpotí, a přesto se pobaví vítězstvím. Ke štěstí jim postačilo deset kuželek v modrých dresech Havířova. Třetí gól po obléhání domácí svatyně z kopačky Štverky v závěru pouze lépe vyjádřil poměr sil na hřišti – 0:3. Po ostudném výkonu Havířova byla výhra Petřkovic zcela zasloužená.

Čtvrtý špatný výkon v řadě naznačuje, že se havířovský celek může potýkat s vážnější krizí, než si trenéři i hráči uměli připustit. „Opravdu nevím, čím to je. Na tréninku přitom kluci vypadali celkem v pohodě. Pak přijde zápas a na tým jako by padla deka. Zápas navíc nedohrál Jarda Vlček, který má problémy s třísly. Doufám, že se dá zdravotně do pořádku, protože další ztráta v obraně by byla hodně nepříjemná,“ uvedl po zápase Rozhon. Ztráta na vedoucí Bohuslavice vzrostla na čtyři body. Navíc manko třetího Háje ve Slezsku kleslo na tři body, takže Indiáni budou nyní pod velkým tlakem. V neděli zajíždějí na horkou půdu Pusté Polomi a další týden hrají zápas sezony na hřišti vedoucích Bohuslavic.

Branky: 18. D. Štverka, 33. Vítkovský, 76. D. Štverka.
Sestava Havířova: Miklas – Mušálek (46. Zoller), Vlček (78. Kroužek), Košťál, Dedek – Staufčík (23. Schimke), Miczka, Lakatos, Kisel – Kozel, Punčochář. Trenér Martin Rozhon.