MFK HAVÍŘOV – JISKRA RÝMAŘOV 1:1 (1:1)

Domácí trenér už mohl nasadit tři rekonvalescenty. Do sestavy se vrátil Kroužek, Bielan a Šuster. Poprvé se vhavířovském dresu představil také záložník Zdeněk Holý. To se okamžitě projevilo na kvalitě hry Havířova, která se rapidně zvedla.

Hosty předcházela pověst jednoho z nejlepších celků soutěže. Tyto prognózy naplnila Jiskra velmi rychle. Už ve 4. minutě rozehráli hosté rychle roh a než se stačili diváci usadit, vedli 0:1. To s domácím celkem očividně zacloumalo a hosté byli prvních patnáct minut lepší. Jenže s postupem času se s tím dokázali Indiáni vyrovnat a začali mít navrch oni. Z jejich aktivity se rodily i šance. Tu největší vychytal ve 25. minutě zázračně hostující gólman Šulák, který vytlačil mimo tyče tečovaný přímý kop Holého. Vtu chvíli už hráli domácí nátlakový fotbal, se kterým měli hosté překvapivě hodně problémů. Za stoupající aktivitu byli Havířované odměněni. Zaslouženého vyrovnání se dočkali ve 38. minutě, kdy po zdařilé kombinaci Ganaj ideálně vysunul Staufčíka, jenž v situaci sám na sám nezklamal – 1:1.

Ve druhé části už existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Indiáni hráli velmi dobře a přitlačili soupeře před jeho branku. Jenže pálili jednu šanci za druhou. V64. minutě nastoupil Kisel. Okamžitě po příchodu na hřiště se řítil sám na bránu, ale míč si všanci ukopl. V73. minutě vysunul Holý perfektní kolmicí za stopery opět Kisela. Ten sice utekl bekům, ale samostatný nájezd zazdil, když gólman vyrazil jeho ránu na roh. Po něm se dostal khlavičce Škoda a jeden zobránců vyhlavičkoval míč zprázdné branky. Nápor Indiánů sílil a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy budou za svou snahu odměněni druhou brankou. Tento pocit mohl divákům proměnit ve skutečnou podobu Škoda. Právě on mohl v80. minutě rozhodnout o plném bodovém zisku domácích, když dostal příležitost po ruce jednoho z beků kopat penaltu. Jenže vynikající gólman Šulák, který předtím skvěle zlikvidoval i několik dalších šancí, vystihl směr střely a míč vyrazil. Okamžitě po rohu domácí hlavičkovali, ale míči se do branky prostě nechtělo a skončil několik centimetrů vedle tyče. Až do závěrečného hvizdu se domácí snažili o výhru, ale vneděli jim prostě druhý gól nebylo přáno vstřelit. Po zápase byli sremízou mnohem spokojenější hosté, kteří byli zbodu doslova nadšeni. „Nemůžeme pochopit, jak můžete být poslední, protože takhle nás vsoutěži ještě nikdo nepřehrál,“ znělo jednotně zúst hráčů Rýmařova.

Domácí trenér Milan Procházka byl samozřejmě zklamaný. „Ze zápasu jsme měli obavy, protože Rýmařov je velmi silný tým. Když jsme ho viděli minulý týden na vlastní oči, naše obavy se umocnily. Jenže nám se vtýdnu vrátili do hry někteři marodi a to se na naší hře okamžitě kladně projevilo. Hodnotí se mi zápas hodně těžko. Po celou dobu jsme měli jasně navrch. Soupeři jsme nic nedovolili, ale nedali jsme góly, což je nejpodstatnější. Bodová ztráta hodně mrzí, ale tým naznačil svoji sílu, což se doufám projeví vdalších zápasech. Klukům nemůžu kromě neproměněných šancí dnes vůbec nic vytknout,“ řekl po utkání havířovský kouč.

Branky: 38. Staufčík – 4. Žmolík, 600 diváků.

Sestava: Gradek – Kroužek, Bielan, Škoda, Sochora – Ganaj, Bernatík, Kozubík, Holý (88. Valigůra) – Šuster (64. Kisel), Staufčík.