Zcela odlišné problémy mají s blížícím se koncem sezony fotbalisté MFK Havířov a Baníku Albrechtice. Havířované hrají velmi důležitý zápas, který může hodně napovědět o jejich postupových ambicích do divize. Albrechtičtí fotbalisté naopak usilují o to, aby v této soutěži hráli i příští rok. Oba celky jsou pod obrovským tlakem. Díky výsledkům posledních kol si totiž shodně značně zkomplikovali situaci.

Havířovští Indiáni ztratili v posledních dvou zápasech bezprostřední kontakt s vedoucími Bohuslavicemi. Na ně už ztrácejí šest bodů, a jestli chtějí pomýšlet na první místo, musejí v neděli na hřišti lídra naplno bodovat. Za jistých okolností by mohla Havířovanům stačit i remíza, ale to by museli v závěru spoléhat na vydatnou pomoc dalších soupeřů, které by vedoucí tým o body připravili.

Tým MFK Havířov tedy čeká přetěžký úkol. Trenér Martin Rozhon nebude moci s největší pravděpodobností počítat se stoperem Jílkem, takže bude nucen experimentovat v obraně. „Malá šance na to, aby Jílek v Bohuslavicích hrál, tu je. V pátek má přijít na trénink, ale v týdnu ho koleno ještě bolelo, takže tomu moc nevěřím,“ řekl Rozhon.

Poslední přesuny v sestavě se na výkonu Indiánů odrazily hodně negativně. Už tak matná hra havířovského celku dostala ještě větší trhliny a ztráty je mohou definitivně stát dlouho atakovaný a vysněný postup do vyšší soutěže. V případě úspěchu by se situace naopak rapidně změnila. Tříbodová ztráta už by nebyla tak hrozná a los dalších zápasů dává tušit, že lídr by mohl brzy zaznamenat další ztráty. Hraje totiž na hřišti nevyzpytatelné a doma silné Pusté Polomi a vzápětí cestuje do třetího Háje ve Slezsku. „Šance tu je. My se určitě nevzdáváme a zkusíme se o šanci porvat,“ upozornil Rozhon.

Stav nejvyšší pohotovosti je vyhlášen v Albrechticích. Místní Baník čeká v neděli od 16.30 hodin utkání pravdy, když v domácím prostředí přivítá tým FC Velké Karlovice + Karolinka. Albrechtičtí fotbalisté jsou naplno namočeni v sestupovém bahnu, a jestli se chtějí zachránit, musejí bezpodmínečně vyhrát. Je nasnadě, jak zvládnou velký psychický tlak. Body z tohoto zápasu jsou totiž v papírových předpokladech zařazeny do řady těch povinných. Závažnost situace si albrechtičtí hráči i funkcionáři plně uvědomují a věří, že se jim ji podaří zvládnout. Poslední dva zápasy odehrály Albrechtice na hřištích soupeřů. V obou dokázaly uhrát cenné remízy, při kterých neobdržely ani branku. Obrana tedy vypadá velmi solidně a v domácím prostředí musejí zabrat také útočníci. „Při pohledu na tabulku a los je jasné, že musíme vyhrát. Snad se nám to povede,“ řekl manažer albrechtického celku Ivan Marini.

Trenér Menoušek má ale obrovský problém se sestavou. Brankář Hekera, který byl vyloučený v Českém Těšíně, totiž dostal trest na jeden zápas a v neděli se nemůže mezi tři tyče postavit. Chytat asi nemůže ani jeho náhradník Eda Petráš, který není zdravotně fit. „Je to opravdu zoufalá situace.

Hledáme další řešení, ale popravdě řečeno, nám jich moc nezbývá. Možná bude muset chytat dorostenec. Další variantou, která by byla pravděpodobně lepší, je možný start Václava Dlouhého. Ten však už delší dobu nechytá a dělá v Havířově maséra. Přesto by nám v tuto chvíli mohl hodně pomoci, Záleží na domluvě jak s ním, tak s vedením MFK Havířov. Snad se vše zdárně vyřeší,“ doufá před veledůležitým kláním Marini.

Aby toho nebylo málo, je také nejistý start Aniola. Tento vysoký univerzální hráč odstoupil v posledním zápase pro zranění a nyní zdobí jeho obočí několik stehů.