SLAVOJ PETŘVALD – MFK HAVÍŘOV B 1:2 (1:0)

Domácí nastupovali kzápasu jako velcí favorité, kteří po předpokládané výhře mohou razantním způsobem zaútočit na postup do 1.B třídy. Jenže hosté na papírové předpoklady nebrali žádné ohledy a kvalitní defenzívou prokládanou občasnými brejky vprvním poločase drželi domácí daleko od své branky. Petřvald se zmohl pouze na občasné střely zahranicí pokutového území. Ty, které šly na branku, hravě pochytal dobře chytající brankář Ptáček. Domácí ukázali, proč vedou tabulku ve 20. minutě, když jediné zaváhání hostující obrany využili ke vstřelení vedoucí branky přízemní střelou Kostky.

O přestávce havířovský trenér Strachota důrazně vytkl některé chyby svým svěřencům, a ti poté předvedli přímo famózní výkon. K dobré defenzívě se přidala aktivní hrou záložní řada, která bojovností a fotbalovým umem vytvářela před brankou domácích nevídaný tlak smnožstvím šancí. Během prvních pěti minut druhé části se hned třikrát ocitl všanci Gula, jehož nejnebezpečnější střelu směřující do branky stačili domácí odkopnout na roh. V 55. minutě se ocitl osamocen vpokutovém území Mejta, ale jeho brankář Slavoje vyrazil. V dalších šancích poté neuspěli opět Gula, M. Režňák a Směták. V 68. minutě korunovali Havířované svůj nepřetržitý tlak vyrovnávacím gólem Šimonka, který se opřel do míče ze 20 metrů a tuto dělovku, na kterou brankář nestačil ani zareagovat, zastavila až síť domácí branky – 1:1. Po vyrovnávacím gólu hosté na chvíli polevili a domácí se přece jen dostali více do hry. Jenže díky dobré defenzívě končila útočná aktivita Petřvaldu daleko před šestnáctkou. Několik standardních situací hosté také vpohodě ustáli bez úhony a vzávěru sami udeřili. Havířované se nadechli knáporu a za aktivitu byli odměněni vítězným gólem. V89. minutě přešel agilní Šimonek přes dva hráče, nacentroval na vzdálenější tyč a Směták ve skluzu doklepl míč pod břevno. Na tento gól už Slavoj nestačil najít odpověď ani vdevítiminutovém nastavení. „Po nevýrazných výsledcích vprůběhu sezóny naši hráči dnes dokázali, že kvalitní fotbal hrát umějí. Pochvalu zaslouží opravdu všichni za neutuchající bojovnost, podpořenou dobrým prolínáním hry všech řad,“ řekl po zápase trenér Havířova Stanislav Strachota.

Havířov: Ptáček – Kožušník, Flašar, Stach, Borek (73. Klimek) – M. Režňák, J. Režňák, Šimonek, Mejta – Timp (55. Směták), Gula (83. Balvar). Trenér Stanislav Strachota.