Ti sice svého soupeře z Napajedel herně přehráli, ale vlastní nemohoucností v koncovce se připravili o výhru a brali jen bod za bezbrankovou remízu.

První půle byla téměř bez šancí z obou stran. Jak domácí, tak hosté si hlídali především zadní vrátka a diváci se mohli spíše nechat lechtat příjemným jarním sluníčkem.

Vzájemné oťukávání skončilo šestatřicátou minutou a šancí, do níž se vřítil Knápek. Sám z úhlu ale napajedelského gólmana Krajču nepřelstil a vybojoval pouze roh.

Hosté zahrozili šancí Samsonka, který se zjevil jako přízrak ve středu orlovské obrany, postupoval sám na Szarowského a ten mohl jen fandit míči, aby skončil vedle, a přesně to se také stalo.

Ve druhé půli spustil domácí svůj ofenzivní orchestrión naplno. „Už se u mužstva pohybuji hodně dlouho a musím říct, že takový poločas jsem už hodně dlouho neviděl. Hosty jsme nepustili vůbec k ničemu,“ konstatoval vedoucí orlovského mužstva Josef Jadrný, v zápase obsazený opět do role hlavního kouče kvůli hospitalizaci Zdeňka Honuse.

Domácí Napajedla jasně přehrávali, soupeř vystrčil možná tak třikrát nos za půlící čáru, ale proměňování šancí – s tím byli Orlovští na štíru. Jako první selhal v tutovce Knápek, když po centru Krečmera sám před prázdnou bránou trefil jen tyč. Právě po únicích Krečmera se rodily šance domácích nejčastěji. V 75. minutě si orlovská dvojice tuto spolupráci zopakovala, ale Knápek těsně na Krečmerovu příhru nedošáhnul.

V 82. se dostal mezi beky Široký, ale jak je brána široká a dlouhá, tak ji z jedenácti metrů přestřelil. A konečně v nastaveném čase mohl a měl rozhodnout o zasloužené výhře Slavie střídající Lička. Také byl zcela sám v brankovišti, všichni okolo včetně domácí lavičky na něj řvali, aby si míč zpracoval, že je neatakován, ale Lička balon raději z první napálil mimo.

Není divu, že se hosté po zápase radovali z bodu, jako by vyhráli. „Vinou špatné koncovky jsme se připravili o vítězství,“ zklamaně shrnul pocity Orlovských Josef Jadrný.

Slavia Orlová – Fatra Napajedla 0:0

Rozhodčí: Drápal, žluté karty: 2:1, diváci: 100.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Šťástka, Drozd, Hübner – Špiler (70. Kopel), Sochora, Široký, Herák (80. Lička) – Krečmer, Knápek. Trenér: Zdeněk Honus.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Otrokovicích.