Tým trenéra Zdeňka Honuse praktikoval v přípravě útočně laděný fotbal s ofenzivním rozestavením 3 – 4 – 3 a nejinak tomu bylo i proti Radvanicím. S hrou na tři beky a tři forvardy dokázala Orlová překvapit nejednoho soupeře. „Zaskočili jsme tím Karvinou i Havířov na turnaji v Petrovicích, Porubu v přípravě i Bohuslavice v poháru,“ vypočítával skalpy soupeřů Josef Jadrný, asistent trenéra Honuse na orlovské lavičce. A s podobnou taktikou vyrukují Orlovští i na své protivníky v divizi. „Hráčům tento styl sedí, nemám obavy, že by to neklapalo,“ je klidný před začátkem soutěže hlavní kouč Zdeněk Honus.

Hráčské změny v Orlové jsou už delší dobu známy, takže jen v kostce připomenutí: Knápek se vrátil z hostování zpět do Staré Bělé, do Hrušek odešli Herák s Karkoškou, do Polska za tučnějším finančním obnosem zamířili Krečmer a Sochora, hráči základní jedenáctky. Ostravský Baník si do své letní přípravy vzal rovněž Špillera s Ličkou. Prvně jmenovaný už v Orlové nebude, o druhém se stále jedná.

Trenéru Honusovi se z nových a hotových hráčů do mužstva hlásili Jan Lukan z Karviné, Zdeněk Kadlčák z Dětmarovic a slibně vyhlížející Daniel Hanusek z Petrovic, poslední dva ovšem kmenoví hráči Baníku. Za Knápka pak z ostravské Staré Bělé dorazil Olbort. Poslední novinkou je příchod dětmarovického Martina Špičky, momentálně ale ve stavu neschopných, poněvadž se léčí ze zlomeniny ruky. Šanci v kádru tedy dostanou orlovští odchovanci z řad dorostu – Žáček, Noščák, Novák či T. Věčorek. „Jsme připraveni a doufám, že z horké karlovické půdy přivezeme aspoň bodík,“ přál si na závěr Jadrný.

Pravděpodobná sestava Orlové: Szarowski (Hulva) – A. Věčorek, Šťástka, Hübner – Kadlčák, Drozd, Lukan, Bajzath – Hanusek, Kopel, Olbort. Trenér: Zdeněk Honus.