Slavia Orlová – SK Kravaře 0:2 (0:2)

Domácí chtěli potvrdit bod z Velkých Karlovic, ale nedařilo se jim. Vše odstartoval brzký gól kravařského Režnara, což byl citelný zásah do předem stanoveného plánu. Hosté totiž přijeli s jasně danou defenzivní taktikou, hráli na jednoho útočníka a na brejky, takže po vedoucím gólu se vyloženě stáhli do obranné ulity. Orlová se přes kravařský beton nedokázala dostat. Výjimkou byla 20. minuta, kdy se do šance prosadil Hanusek, ale nastřelil jen nohy gólmana. Orlová se snažila něco vymyslet, ale obrana Kravař byla tak zhuštěná, že to prostě nešlo. V 37. minutě navíc hosté zvýšili své vedení z penalty, když podle rozhodčího fauloval Šťástka.

„My jsme ale viděli čisté vypíchnutí míče. Diváci ještě tleskali za perfektní obranný skluz a najednou koukáme – penalta,“ divil se Josef Jadrný, jeden z dua orlovských koučů. Po přestávce spoléhali hosté nadále na brejky a Orlová se je marně snažila přechytračit. Po hodině hry přišel zajímavý moment, kdy Kadlčák parádně vypíchnul míč zdržujícímu brankáři, dal gól, ale rozhodčí Malý jej neuznal, neboť viděl faul na brankáře. Ten ale žádný nebyl, a tak se mohli domácí cítit oprávněně poškozeni. Po zápase si ale nestěžovali.

„Je to i naše vina, že jsme se nedokázali prosadit v koncovce. V přípravě se nám to dařilo, přijdou mistráky a nic,“ lamentoval Jadrný. I při té ofenzivní bídě se domácí nakonec mohli dočkat vyrovnání. Široký dvakrát střílel z hranice šestnáctky, jenže kravařský brankář vytáhl výjimečné zákroky. Hosté mohli pojistit vedení po brejku, ale proti Buchwaldkovi zasáhl skvěle Szarowski.

Branky: 12. a 37. z pen. Režnar. Rozhodčí: Malý, žluté karty: 4:4, diváci: 80. Orlová: Szarowski – Novák (46. Lička), Šťástka, Drozd – Bajzath, Široký, Lukan, Hübner – Kadlčák, Kopel (60. Směták), Hanusek (46. Olbort). Trenér: Zdeněk Honus. Další zápas hraje Orlová v neděli v Městě Albrechtice.