Slavia Orlová – FC Vsetín 0:0

„Hlavní hřiště bylo rozbité už z minulého týdne, na něm hrát opravdu nešlo,“ řekl asistent orlovského trenéra Čopjaka Josef Jadrný. Ten stejně jako celý mančaft Slavie ocenil práci členů společnosti SMO, jejíž četa ještě za tmy naklusala na hřiště, které bylo pod vodou a připravila jej k utkání. Zápas se vůbec nepovedl rozhodčímu Stloukalovi, jenž byl před zápasem údajně viděn s majiteli či mecenáši vsetínského fotbalu, jak spolu živě diskutují. Zřejmě o životě. „Podle toho také jeho výkon vypadal. Byl to nejhorší výkon hlavního rozhodčího v podzimní sezoně,“ ulevil si Jadrný.

K jakés takés cti rozhodčímu slouží aspoň to, že proti Orlové neodpískal žádnou pofiderní penaltu, jako je tomu zvykem třeba ve Městě Albrechticích, na které už nadává celé osazenstvo divize. Domácí měli mírnou převahu, která v trvalý tlak nepřerostla jen díky tomu, že arbitr nepustil Slavii do kloudné šance. Orlovští tak museli hlavně ostřelovat vsetínskou bránu zdálky, jako se o to pokusili Novák a po něm Drozd, jehož rána šla těsně mimo. Po Kadlčákově střele se zase míč od gólmana odrazil do jednoho ze vsetínských beků a zapadl pár čísel za břevno. Po změně stran se nejprve neujal Šťástkův přímák a na druhé straně zabránil jistému gólu Szarowski, který odhlavičkoval balon před Novosadem.

V 55. minutě naskočil do zápasu Lukan a hru Orlové výrazně oživil. Bohužel k vytouženému vítěznému gólu ani jedna z jeho akcí nevedla. V 63. minutě našel Kopel centrem Širokého, ten balon jenom lízl k volnému Novákovi a následný závar vyřešili hosté odkopem z brankové čáry. Největší šanci měl pak sám Kopel, prokličkoval se před brankáře, ale ten mu po házenkářském způsobu, kdy se roztáhl ve vzduchu jak to jen šlo, radost překazil. „Jediným pozitivem zápasu je nula na kontě obdržených branek,“ shrnul Jadrný ztrátu z domácího, tentokrát škvárového hřiště.

Rozhodčí: Stloukal, žluté karty: 2:1, diváci: 50.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Šťástka, Drozd, Hübner – Novák – Kadlčák, Široký, Hanusek (55. Lukan), Lička – Kopel.

Trenér: Miroslav Čopjak.

Další zápas by měla Orlová hrát v sobotu s V. Karlovicemi.