Slavia Orlová – TJ Valašské Meziříčí 4:0 (3:0)

Úvodní minuty brankostroji nenasvědčovaly. Hosté se během první čtvrthodiny dostali do dvou slibných šancí, dokonce nastřelili břevno. Při další akci pak na brankové čáře za již překonaného Szarowského vykopával míč z prázdné brány A. Věčorek.


„Po výsledku z prvního kola hráči hleděli spíše na to, aby neudělali zbytečnou chybu. Byli proto opatrnější a soustředěnější. Proto jsme se nedostali do pořádné šance,“ vysvětlil sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Pak nastal obrat. V 18. minutě se slávisté propracovali do první gólové příležitosti a Kopel v ní hlavou zamířil také do břevna. Obraz hry se zásadně změnil poté, co hostující brankář ve vápně fauloval unikajícího Kopla a Z. Kadlčák proměnil penaltu. Po ní už na hřišti existovalo jediné mužstvo, a tím byla Orlová.


Ve 24. minutě využil chyby hostující obrany Kopel a zvýšil na 2:0. Domácím se dařilo hosty z Valašska přehrávat kombinačně a předváděli fanouškům pěkný fotbal. „Měli jsme zaděláno i na dvouciferný výsledek, spoustu šancí jsme ještě neproměnili,“ poukázal na hromadu zahozených možností Josef Štěpánek.


Do poločasu se trefili domácí ještě jednou, když se podruhé prosadil Z. Kadlčák. Na opačné straně se hosté nedostali k ničemu. Svůj nepovedený výkon ze Zlína chtěl odčinit F. Kadlčák a překonával se v obětavosti. Byl nejlepším hráčem na hřišti. Hosté i díky němu ve zbytku utkání jakoby vymizeli ze hřiště.


Po přestávce pokračovali Orlovští v pohledné kopané, kontrolovali průběh a jasně soupeře přehráli. Bylo vidět, že pod taktovkou trenéra Jadrného už dávno nechtějí hrát na 1:0 a udržení výsledku jako kdysi. „Snažíme se hrát pro diváky, to znamená útočně. Dneska jich přišlo na naše poměry docela dost, takže jsme rádi, že jsme jim nabídli tu nejlepší pozvánku na příští domácí zápasy,“ pochvaloval si Štěpánek.


Orlovští ve druhé části Šebkem zvýšili na 4:0, pak ještě střídající Široký napálil břevno a znovu Šebek těsně minul branku. Další slibné akce zůstaly nevyužity. „Byl to povedený zápas,“ uzavřel výhru Štěpánek.


Branky: 21. z pen. a 42. Z. Kadlčák, 24. Kopel, 52. Šebek. Rozhodčí: Kubica, žluté karty: 2:3, diváci: 200.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Sochora, Gazda – Mišanec, Kušnír, Z. Kadlčák (64. Široký), F. Kadlčák – Kopel (70. T. Věčorek), Šebek (82. Trlifaj). Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v neděli v Brumově.