Orlová sehraje ve středu poslední přípravné utkání s Radvanicemi. O nějaký dolaďovací duel se ale prý jednat nebude. „To nebude žádné dolaďování. Po zápase v Karviné budeme zkoušet. Zahrají si i naši dorostenci (Žáček, Novák, T. Věčorek – pozn. red.), kteří už zasáhli do hry v Karviné. Škoda, že je zraněný Široký,“ připomněl trenér Zdeněk Honus nepříjemnost orlovského středopolaře. Radost ale může mít ze střelecké formy Hanuska, byť ten se zrovna v Karviné netrefil. Jinak ale v přípravě nasázel do sítí soupeřů osm gólů. „Dan je dravý útočník, je to hráč do koncovky. Má ale stereotypní zlozvyky, které by měl odstranit. Obávám se, že v jeho věku už ale nesprávně zažité herní automatismy těžko odstraní. Ale mohu se mýlit,“ podotkl lodivod orlovské lavičky.

Honus týmu přes léto naordinoval ofenzivní taktiku s rozestavením 3-4-3, kterou Slavia překvapila prakticky všechny soupeře v přípravném období. Proto také většinou vyhrávala, poprvé podlehla až v sobotu v Karviné. „Hráčům nový styl sedí, sžili se s ním. Uvidíme jak to bude fungovat v divizi, já ale doufám, že jim to bude vyhovovat i v mistrovských zápasech,“ zůstává optimistou Honus. A co nové posily? Petrovický Hanusek, dětmarovický Z. Kadlčák, karvinský Lukan i Olbort ze Staré Bělé jsou nyní v základu. „No ještě aby nebyli. Zase tolik nás není,“ usmívá se Honus.

„Způsob naší hry jsme tentokrát přizpůsobili nově přišedším hráčům. Jsou to všechno hráči, ladění do ofenzivy a k nim se přidali i ostatní. Klukům to takhle vyhovuje. Pokud chcete provozovat útočný fotbal, musíte mít k tomu patřičný hráčský materiál a ten v Orlové naštěstí je,“ vypozoroval Zdeněk Honus skryté ofenzivní choutky u většiny svých hráčů. Co se týče Špilera a Ličky, kteří byli v minulém ročníku v Orlové na hostování z Baníku, tak prvně jmenovaný nebude určitě, a o druhém se jedná. Hostování má totiž vyřízeno do konce roku, zatím se ale v kabině Slavie neobjevil. Domácí zápasy bude hrát Orlová v soboty v 10.15 hodin.