FK Krnov – Lokomotiva Petrovice 2:0 (1:0)

Naštěstí se neprojevil nijak. Petrovičtí byli herně lepší než Krnov, ale větu místního hlasatele po konci střetnutí: „Hosté měli herně navrch, ale tři body zůstaly doma,“ by jistě rádi vyměnili za znění: „Hosté byli špatní, ale mají tři body.“ „Já tvrdím, že nás neporazil FK Krnov, ale trojice arbitrů v čele s panem Takáčem,“ čílil se po zápase sekretář Lokomotivy Bruno Kencki. Nakonec ale dodal: „Jenže když neproměníte čtyři ultratutovky, tak na výhru pomýšlet nemůžete.“

První z nich pohřbil v 5. minutě Robenek, když byl zcela osamocen v pokutovém území, avšak nedal. Chvíli nato pálil Wojnarovský, ale brankář jeho pokus kryl. Krnov se objevil v první nadějnější pozici až po dvaceti minutách hry, Burda ovšem proti přesile petrovických dresů uspěl – 1:0. Hosté se nepoložili a byli nadále iniciativnější. Madariho rána šla vedle, trestný kop Pavlíka zacinkal o tyč. „Podržel nás i brankář Polášek, který Klementovi znemožnil skórovat,“ pochválil gólmana Kencki.

Snahu hostí po vyrovnání dokumentoval nástup Lokomotivy do druhé půle. Kulhánek ale z tlaku nevytěžil nic. V 58. minutě se domácí chystali zahrát nepřímý volný kop. Rozhodčí ještě diskutoval s hráči o prohřešku, když domácí rozehráli na Šupáka, který stál za formující se zdí a ten rozvlnil síť. Arbitr Takáč gól kupodivu uznal. „Ale byl zcela neregulérní. Nejenže nebyla dodržena vzdálenost 9,15 metru, neboť naši hráči stáli sotva tři metry od míče, ale rozhodčí nedal ani rukou pokyn k rozehrání. Navíc šel balon na hráče do ofsajdu,“ zlobil se Bruno Kencki. Za pravdu mu dali soudní domácí příznivci i rozhodčí, kteří před tímto zápasem pískali duel dorostu. To ale hostům nebylo nic platné.

„To jsem ještě neviděl. Jsem zvědav, čeho všeho se na stará kolena ještě dožiju,“ lamentoval Kencki. Domácí po zápase vysvětlovali, že takto to mají nacvičené, jenže s takovým číslem by měli jít vystupovat spíš do cirkusu Humberto než na fotbalový trávník. Hra nicméně pokračovala. Snížit mohl Robenek, ale předvedl málokdy vídanou věc. Úplně sám před prázdnou brankou místo lehkého nákopu do sítě chtěl asi zesměšnit brankáře, který ležel na zemi, chystal se ho naprosto zbytečně obejít a brankář mu míč rukou připlácl. To rozzuřilo trenéra Kuljovského a Robenka natotata stáhl z placu. Petrovice mocně finišovaly, ale Kulhánkova hlavička šla mimo.

Branky: 20. Burda, 58. Šupák.

Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 3:3, červené karty: 68. Heinrich – 63. Hojdysz, diváci: 160.

Petrovice: Polášek – Krul, Wojnarovský, Pavlík, Madari – Hanzel, Kulhánek, Boor, Hojdysz – Kumpán, Robenek (60. Skrzyžovský).

Trenér: Jiří Kuljovský.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Bystřicí.