Po sestupu tří okresních divizních týmů Petrovic, Albrechtic i Českého Těšína zůstala ve hře jen dvojice Karviná (MSFL) a Orlová (divize), kterou doplnil MFK Havířov, administrativně postoupivší z krajského přeboru.

Okresní týmy se tak po letech vyhnou předkolu v soutěži, která jako tradičně zahajuje nový fotbalový ročník.

Předkolo českého poháru je letos na programu 22. července a všechny tři týmy z Karvinska se mu vyhnou. Naskočí rovnou do prvního kola. To se má podle oficiálního termínu odehrát v neděli 29. července od 17 hodin, určitě ale dojde ke změnám.

A jaké soupeře los karvinským týmům nadělil? Nováček z Havířova se v atraktivním duelu utká s druholigovou Opavou.
Druhý divizní tým – orlovská Slavia zajíždí na půdu dalšího nováčka divize Bohuslavic a třetiligová Karviná přivítá doma druholigový Hlučín. Tohoto soupeře vedl v nedávné době momentální trenér Karviné Pavel Hajný.

Jako obvykle jsou prvoligoví soupeři nasazeni rovnou do druhého kola, které se hraje 5. září. Jenže v případě postupu okresních týmů ani na jednoho nečekají. Pokud se totiž podaří postoupit Orlové a Karviné, utkají se oba soupeři ve vzájemném duelu, na vítěze utkání Havířov – Opava zase čeká buď Rýmařov, nebo postupující z předkola.