Ten zkoušel další dva hráče z Baníku Ostrava. Jednalo se o stopera Romana Košťála a záložníka Michala Lakatose. Oba už v Havířově hráli celou minulou sezonu, ale v přípravě se museli vrátit do Baníku Ostrava a nový trenér je chtěl vidět v akci. „O jejich možném angažování se rozhodne až koncem týdne. Pouze po jednom utkání bych nechtěl vyřknout předčasný ortel,“ uvedl dále Procházka. Také Karviná nehrála od začátku v nejsilnější sestavě, ale začala s chutí. Její šance vychytal dobře chytající Miklas, který nestačil až na dvojitou dorážku Juroszka – 1:0. Aktivní David Sourada se snažil hned několikrát o zakončení, ale branku trefit nedokázal ani jednou. V prvním poločase mohli skórovat i Havířované, ale v koncovce zklamal hlavně Múdrik, který v ideální pozici nezpracoval dobře míč a dvě přečíslení Indiánů vyzněly zbytečně do ztracena.

Ve druhém poločase se hra více otevřela a šance přibývaly na obou stranách. Karvinský Opic se vyhnul ofsajdové pasti a po samostatném nájezdu se štěstím po kličce zvýšil na 2:0. Poté se do obrovských příležitostí dostali Indiáni. Jenže Robenek se převlékl do dresu paliče šancí a ani Lakatos nedokázal vystřelit tak, aby vážněji ohrozil gólmana Kučeru. Ten následně zázračně vychytal i šance Staufčíka z bezprostřední blízkosti, čímž potvrdil skvělou formu, kterou se prezentoval v přípravě i pohárovém střetnutí s Hlučínem. V závěru stanovili karvinští fotbalisté konečný výsledek po druhém zásahu Opice na 3:0.
„Opět jsme si vyzkoušeli další možné herní varianty, a to je nejdůležitější. Jsem hrozně rád, že jsme našli další alternativy na jednotlivé posty, které bychom mohli v mistrovské sezoně použít,“ dodal Procházka.