„Věděli jsme, že soupeř je velmi pohyblivý a především směrem dopředu nebezpečný. Také jsme věděli, že je zranitelný v defenzivě, bohužel jsme toho nedokázali využít. Nepodali jsme optimální výkon, respektive výkony všech hráčů byly špatné. Málo jsme podporovali útok, nepomohla ani střídání,“ krčil rameny kouč MFK. „Jediným hráčem, kdo na hosty platil svou rychlostí, byl David Sourada, který měl bohužel ve druhé půli zdravotní potíže,“ dodal. Hajného tým si sice vytvořil pár slušných šancí, jenže neproměnil ani jedinou a stále si musel v obraně dávat pozor na rychlonohé Jihlavany. „Hráči byli trochu ustrašení z možnosti jihlavských brejků, takže zbytečně neriskovali, hlídali si hlavně zadní vrátka a ofenzivní fáze neměla dostatečný šmrnc. Nevím jak velká šance byla ta poslední Reichlova, z jakého střílel úhlu, ale aspoň jeden gól nám do sítě padnout měl,“ rekapituloval Hajný sobotní otevřenou hru.

Jeho svěřenci se tak po výsledkovém zvednutí zase dostali zpět dolů. „Po minulém představení v Olomouci, kdy jsme hráli skutečně dobře, to byl dnes nepodařený výkon. Samozřejmě, že naše hra nebyla stejná a nevycházela ze stejných zásad jako proti béčku Olomouce, což je dáno kvalitou i postavením obou soupeřů v tabulce, ale je pravda, že jsme měli v nastoleném trendu pokračovat. Teď nám nezbývá, než dvakrát vyhrát s Dolním Benešovem a v Zábřehu,“ podotkl Hajný. Jak již bylo řečeno, Karviná má vysoký počet remíz, a to ji sráží tabulkově. „Není remíza jako remíza, někdy je to zisk, někdy ztráta, dnes to byla prostě ztráta,“ zakončil Hajný.

Michael Reichl mohl v závěru utkání rozhodnout. „Patrik Miko poslal na zadní tyč prudký centr, byla to bomba, ale samozřejmě jsem to mohl zakončit lépe,“ vracel se k možná rozhodujícímu momentu bek Karviné. Jak dále pravil, jeho tým měl ze zápasu proti Jihlavě B vytěžit více než hubený bod. „Šance tam byly, jeden gól nám neplatil kvůli ofsajdu, který se nemusel pískat,“ vzpomínal Reichl. Zároveň ale dodal, že i soupeř měl nějaké příležitosti a výsledná remíza je proto spravedlivá.

„Jihlava potvrdila kvalitu v útoku, nemá špatný mančaft. Soupeře jsme chtěli přehrát aktivním napadáním jeho akcí už na jeho polovině, ale vázlo nám to. Stejně jako koncovka. Chyběla nám zkrátka finální fáze. Spousta útočných akcí skončila, než se stihla pořádně rozvinout,“ hodnotil duel mladý obránce MFK. Dle jeho mínění si domácí vytvořili více šancí ve druhé půli. „Ta první byla z naší strany trochu promrhaná, to je fakt. Pak se to více otevřelo a šance byly na obou stranách. Bohužel gól jsme nedali a jsme zklamaní. Chtěli jsme vyhrát, ale zase je to remíza,“ řekl a dodal, že ve zbývajících utkáních musí Karviná bezpodmínečně urvat 6 bodů.

„Příště máme doma Dolní Benešov, což je nejslabší soupeř, tak snad se s ním nebudeme trápit a vyhrajeme,“ přeje si. A kdyby Karviná oněch šest bodů získala, byl by Reichl s podzimním účinkováním MFK spokojen? „Jsem rozpolcený, protože mít pět nebo šest bodů navíc, byli bychom v první čtyřce, a to byl náš plán. Vždycky se dá vytěžit více. Někde jsme ztratili, někde získali, ale je určitě pravda, že máme nadstandardně vysoký počet remíz a v tříbodovém systému je to spíše na škodu.

Máme asi šest remíz… (po opravě, že ta jihlavská byla už sedmá – pozn. aut.), tak už sedm? No tak vidíte, to bych raději bral, abychom z těch sedmi zápasů čtyři vyhráli a tři prohráli, pořád by to bylo lepší než sedm remíz,“ hodnotil pragmaticky Reichl. Ona by na tom Karviná nakonec byla lépe, i kdyby místo sedmi remíz vyhrála jen třikrát… „Ale na jaře může být všechno jinak,“ neztrácel Michael Reichl optimismus.