Nebýt značného úbytku bodů během prvních sedmi kol, bojovali by dnes o postup. „Dá se to tak říci, protože v první půlce podzimu jsme skutečně hodně ztráceli. Hlavně doma. Třeba zápas s Kravařemi se dal vyhrát a nejen on. Možná bychom teď byli v čele divizní tabulky,“ podotýká předseda orlovského klubu Radislav Mojžíšek. Podzim dvou tváří. Tak by se dalo charakterizovat působení orlovských borců v letošní divizi. Trenér Zdeněk Honus chtěl s mužstvem praktikovat útočně laděný atraktivní styl s množstvím branek, ovšem tvrdě narazil. Mužstvo jeho způsob fotbalu neakceptovalo, a tak se zkušený kouč pakoval. Na jeho místo usedl známý bouřlivák Miroslav Čopjak, který naopak kladl důraz na obranu a maximální úsilí i při tréninku.

Jeho herní koncepce týmu sedla daleko více. Čopjak tým ze dna tabulky vytáhl sérií úspěšných výsledků na současných 22 bodů a další by určitě přidal, kdyby soutěž dále pokračovala. „S prací trenéra Čopjaka jsme moc spokojeni. Považuji za naše malé vítězství, že jsme se s Mirkem domluvili i pro jarní část sezony,“ prozradil Mojžíšek. Ten podzim shrnul následovně.

„V první části se nám vyloženě nedařilo. Pak jsme změnili trenéra a přišel obrat o sto stupňů. Náš cíl skončit do pátého místa v tabulce je díky zlepšeným výkonům i výsledkům ve druhé polovině podzimu nadále aktuální,“ mne si ruce orlovský předseda. Výsledky mužstva, které Slavia sbírala od 7. kola, by možná mohly vzbuzovat ještě více optimismu než jen proniknutí do nejlepší pětice.

„Zůstáváme nohama na zemi. Kádr omladíme. Už na podzim v něm dostali šanci naši mladíci a třeba Věčorek s Novákem se jevili nanejvýš slibně. V zimní přestávce proto dáme šanci dalším mladým hráčům z našeho dorostu či nižších soutěží. Dlouhodobým cílem je zabudovat do týmu borce okolo devatenácti, dvaceti let a začít stavět perspektivní kádr,“ přiblížil Mojžíšek. Protože má Orlová bodově nahráno, může si jarní experimenty s mladíky v sestavě dovolit.

Citelným odchodem však pro Slavii bude absence Romana Šťástky. Tento velezkušený plejer se totiž kvůli časovému vytížení přesouvá domů do Ostravy a na jaře už oblékne dres Staré Bělé v I.B třídě. „Uvidíme, jak mladí chytí šanci za pačesy a kolik prostoru vůbec dostanou. Chtěli bychom na jaře pokračovat v podzimních výkonech pod trenérem Čopjakem, ale nebude to lehké. Hlavním pozitivem je, že se nám vyhnou starosti o záchranu. Na jaře to totiž obvykle bývá v těchto patrech tabulky značně husté,“ může mluvit z vlastních zkušeností předseda Mojžíšek.

Orlovští se v novém roce 2008 zúčastní Zimního turnaje v Albrechticích, jenž pro Orlovou začíná 12. ledna a ve stejných místech, tedy v Albrechticích, absolvují i kondiční soustředění.