SK Stonava – Durman Staré Město 2:1 (1:0)

„Už jsme začínali být nervózní,“ přiznal trenér SK Tomáš Vychopeň. Nešťastnou pořázku od Tatry se domácí snažili odčinit aktivní hrou proti Starému Městu, to ale hrálo v poli velmi dobře kombinančně a nepouštělo Stonavu do šancí. Jeho největší slabinou byla obrana, do které podnikala Stonava rušivé útoky, pohříchu většinou nedotažené do konce. Vyrovnané utkání se lámalo po půlhodině hry, kdy domácí po ostřelování staroměstské branky protrhli střeleckou smůlu a Frait dorážkou otevřel skóre – 1:0.

Ve druhé půli spoluhráče podržel dvěma excelentními zákroky brankář Glogár, když vychytal tutovky Kaňoka a Valase. Tím domácím umožnil přidat pojistku. Po kombinaci záložní řady, v níž poslední zápasy hraje ve výborné formě mladý Petruňa, zapomněli hosté na neobsazeného Šurina a ten dorážel na 2:0. Staré Město sešláplo plyn, ohrožovalo domácí bránu ze všech pozic, ale střílelo poměrně často mimo tyče. Stonavě ve druhé části odcházely síly, takže nakonec opět neudržela čisté konto.

„Ve třetím zápase po sobě jsme inkasovali gól v 90. minutě. Musíme na tom zapracovat, takhle přece nemůžeme fungovat,“ zlobil se trenér Vychopeň. Jeho tým konečně zdolal soupeře, který dosud získával body na jiných mančaftech z Karvinska – Dětmarovicích a Dolní Lutyni. „Už si nahrabali dost, teď je řada na nás,“ smál se Vychopeň. Branky: 30. Frait, 71. Šurin – 90. Recman. Rozhodčí: Burian, žluté karty: 1:4, diváci: 80. Stonava: Glogár – Koláček, Ševců, Franc, Szczygiel (73. Loder) – Hawlásek, Vodák, Dluhoš, Petruňa – Frait, Šurin. Trenér: Tomáš Vychopeň. Další zápas hraje Stonava v sobotu v Brušperku.