Je pochopitelné, že takovýto stav funkcionáře klubu nijak nenadchl. „Samozřejmě jsme velice nespokojeni. Místo toho, abychom hráli do pátého místa v tabulce, jak zněl předsezonní plán, máme uhraných devět bodů a hrajeme o sestup,“ zlobil se předseda stonavského klubu Jiří Frait. Kouč Tomáš Vychopeň s kolegy poněkud zanedbal letní přípravu, která byla velice krátká. Mužstvo zahájilo letní trénink dávno poté, co už ostatní mužstva měla v nohách téměř dvoutýdenní dávky. Nebylo divu, že tým nesplnil očekávání. Na poslední dvě kola přišel místo odvolaného Vychopně převzít mužstvo Roman Kaizar, ale v zimní přípravě už tým nepovede. Na trenérskou židli ve Stonavě totiž usedl Mirek Sýkora, dosavadní asistent trenéra Procházky v Havířově.

„Mirek je taky Havířovák, takže se dobře známe a proto jsem ho také oslovil. Určitě si mužstvo přebuduje k obrazu svému,“ podotkl předseda Frait, který nechává novému trenérovi volnou ruku v otázce posílení kádru. Na svém tvrzení, že mančaft potřebuje omladit, však nic nezměnil. „V zimě skončí s aktivním fotbalem nejspíše Šurin i Koláček a na jejich místa přijdou mladší,“ prozradil Frait.

Podle něj zabředl tým do problémů zčásti i proto, že měl několik zraněných hráčů. Szczygiel s Hawláskem, což jsou hráči základu, neodehráli na podzim ani minutu. Naštěstí už budou v zimě k dispozici. Dlouho také nechytala brankářská jednička Janovský, zbytek týmu měl menší zdravotní problémy. „A taky jsme dostali pět červených karet. To svědčí o špatné disciplíně,“ připojil Frait.

Mužstvo potřebuje nutně doplnit o tři, čtyři mladé hráče a jednoho zkušeného na postu stopera. „Máme v hledáčku pár hráčů z okolních klubů, snad se nám je do startu zimní přípravy podaří přivést všechny,“ přeje si Jiří Frait. Stonava zahájí zimní přípravu 16. ledna, fyzické soustředění proběhne v domácích podmínkách. „Můžeme využívat naši novou halu, což také uděláme. Herní prověrku obstará zimní turnaj v Albrechticích, další zápasy mimo rámec turnaje už neplánujeme,“ přiblížil stonavský předseda.