HORNÍ SUCHÁ - DOLNÍ DATYNĚ 3:0 (2:0)

V dalším domácím utkání narazili Hornosušané na celek Dolních Datyňí, který doposud v soutěži nebodoval. Hosté na hřišti favorita prokázali herní kvalitu, která neodpovídá jejich momentálnímu postavení v tabulce. Co se týká herního projevu, na trávě nebylo poznat, kdo je na chvostu 1.B třídy a kdo na čele. Jenže fotbal se hraje jen na góly, a ty stříleli pouze domácí. Do vedení poslal domácí Kaniok. Po faulu na tohoto hráče přidal druhou branku z penalty Kaleta. Konečnou podobu výsledku dal ve druhé půli Jakub Beránek. „Výsledek je pro hosty až krutý. Hráli překvapivě dobře a v utkání si vypracovali několik velice dobrých příležitostí, které jim překazil výborně chytající brankář Drobec,“ řekl po zápase sekretář Horní Suché Jaromír Bembenek.

Horní Suchá: Drobec – Jasiok, Čermák, Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk, (Bembenek), Nový (Baranek), Janovský, Horvát – Kaniok (J. Beránek), Kaleta.

SLOVAN ZÁBLATÍ - HORNÍ SUCHÁ 1:2 (1:0)

Hosté vstoupili do utkání stejně nekoncentrovaně jako v utkání v Petřvaldě. Než se rozkoukali, už prohrávali 1:0, když se v 5. minutě trefil domácí Socha. Od této chvíle hráči Horní Suché zabrali a vytvořili si znatelnou převahu. Domácí byli zatlačeni na vlastní půli, ale vyrovnání se hosté nedočkali. Navíc je z koncentrace vyvedl svými nepřesnými výroky rozhodčí Pospíšil, což vyústilo ve vyloučení Čermáka. I v deseti lidech měla Horní Suchá převahu a vytvářela si další šance. Jenže nadále se nemohla brankově prosadit, když největší šanci zahodil Beránek, který promarnil i samostatný nájezd.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté nadále v deseti útočili a domácí se jen bránili. Jenže nečistě a sudí jim za to vyloučil hned dva fotbalisty. Rázem hráli hosté přesilovku. Když další šanci spálil Plachta a Kaletovu střelu zastavilo břevno domácí branky, zdálo se, že Hornosušané prostě gól v ten den nedají. Když už se zdálo, že domácí jednobrankové vedení udrží, vzal osud utkání do svých rukou Nový. Ten nejdříve v 85. minutě tvrdě vystřelil, míč se odrazil od obou tyčí ke zcela volnému Plachtovi, který pohodlně vyrovnal na 1:1. Když běželo nastavení zahrával Nový přímý kop z 25 metrů. Tvrdou ranou nedal domácímu brankáři šanci, čímž zajistil pro hosty těsné, ale zcela zasloužené vítězství.

Horní Suchá: Drobec – Jasiok, Čermák, Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk (Bembenek), Baranek, Janovský (Nový), Horvát – J. Beránek (Plachta), Kaleta. Trenéři: Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.

„Opět jsme si zkomplikovali zápas úplně sami. Na začátku si necháme vstřelit hloupý gól a pak se na otáčení skóre neskutečně natrápíme. Dnes to bylo zbytečně nervózní utkání, ale rozhodčí nasadili svůj metr k posuzování faulů a utkání se mu pak vymklo z rukou. První poločas jsme byli nespokojeni my a druhý poločas zase domácí, kterým vyloučili dva hráče, když to druhé bylo asi chybné,“ přiznal Jiří Bembenek.