SPARTAK JABLUNKOV - TJ DF HORNÍ SUCHÁ 0:1 (0:1)

Utkání mělo komickou předehru, když domácí nastoupili skoro ve shodné kombinaci dresů jako hosté. Po dvou odehraných minutách hlavní rozhodčí zjistil, že mužstva od sebe nerozezná a poslal domácí převléct.

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně a již po pěti minutách mohlo být o osudu utkání rozhodnuto. Do vyložených šancí po sobě se dostali Kaniok, Plachta a Urbanczyk, ale nedali. V 10. minutě běžel po narážečce sám na branku Gój, míč mu ale odskočil a při střele by byla malá i ragbyová branka.
Domácí se v začátku utkání dostali na polovinu hostí pouze jednou, ale jejich pološanci vyřešil brankář Drobec. Hosté nadále napadali domácí rozehrávku a působili obraně hostů velké problémy.

Ve 24. minutě zahrával domácí stoper v nouzi malou domů, brankář chyboval při odkopu, míč zachytil atakující Kaniok, který domácího brankáře přehodil a poslal hosty do zaslouženého vedení 0:1. O deset minut později zahrával Gój rohový kop a Plachta dopravil podruhé míč do domácí branky.

Hlavní rozhodčí, stojící dva metry od této situace branku uznal. Po notné chvíli se do diskuze zapojil pomezní rozhodčí a na jeho popud hlavní branku odvolal pro údajné hraní rukou. Do konce prvního poločasu se utkání odvíjelo za stálé převahy hostů, ale další změny skóre se už diváci nedočkali.
Do druhého poločasu vstoupili domácí mnohem aktivněji. Dlouhými nakopávanými míči se snažili vynutit převahu, ale obrana hostů pracovala spolehlivě a do žádných vyložených šancí Jablunkov nepustila.

Naopak z rychlých protiútoků mohla Horní Suchá své vítězství ještě pojistit. Když další vyložené šance zahodili Gój a dvakrát Vojta Beránek, museli se hosté strachovat o náskok až do závěrečného hvizdu.

Domácí však v koncovce předvedli mizérii, takže si Sušané odvezli důležité tři body, se kterými se dotáhli na vedoucí Nebory.
„Jako již po několikáté jsme mohli utkání rozhodnout v samotném úvodu. Takové množství zahozených vyložených šancí se vidí jen málokdy. Už po první půli jsme mohli mít jistotu plného bodového zisku a utkání jen v klidu dohrávat. Ale to naše kluky asi nebaví a raději se strachují o výsledek až do konce,“ řekl sekretář Horní Suché Jiří Bembenek.

Sestava: Drobec – Čermák, Lenčo, Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk, Gój, Kaleta, Baranek (Horvát) – Plachta (Beránek V.), Kaniok (Bembenek). Trenéři: Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.