„Dokonce jsme sami slyšeli, že chceme rychle až do divize, ale tak situace postavená určitě není. Na druhou stranu si myslíme, že tato soutěž, kterou právě hrajeme, není pro nás dostatečná. Do naší obce určitě patří alespoň 1.A třída,“ řekl člen výboru a starosta Horní Suché Jan Lipner.

Přípravu na podzimní část sezony zahájili fotbalisté Horní Suché 17. července. V jejím průběhu mají naplánovanou řadu přípravných zápasů. První zápas v Loukách vyhráli s účastníkem okresního přeboru 3:0. Koncem července se zúčastnili turnaje ve slovenské Olešné. Tady nejdříve zvítězili nad Pustkovcem 3:0. Ve finále s domácí Olešnou rozhodovaly po výsledku 3:3 pokutové kopy. Ty zvládli lépe domácí, takže Suchá skončila celkově druhá.

Poslední přípravný zápas se uskutečnil ve středu 1. srpna. Na hřišti dalšího týmu okresního přeboru Falco Doubrava vyhráli Hornosušané lehce 5:0. Dnes je čeká od 16.30 hodin první domácí zápas, a to s polským celkem LKS Silesia Lubomia. V přípravě se ještě střetnou s celkem SK Stonava a 11. srpna už je čeká utkání Českého poháru v Loukách. O týden později zahájí mistrovskou sezonu domácím zápasem s Oldřichovicemi.

S týmem momentálně trénuje Janovský, který hrál v minulé sezoně divizi v Petrovicích. Ten by měl zvednout kvalitu hry v záložní řadě. V Horní Suché trénuje také Jasiok, který v minulosti hrál nejdelší dobu za ČSAD Havířov. Nadějně vypadá i situace s Horvátem a Kaniokem z MFK Havířov. Kluby jsou permanentně v kontaktu a v tomto případě zbývá pouze dořešit formality.

„Je potěšitelné, že kádr mužstva zůstal prakticky pohromadě a naopak jsou rozjednány některé příchody nových hráčů,“ řekl sekretář Horní Suché Jiří Bembenek.