Důležitým faktorem jejich prohry s Bystřicí se stalo zranění Cabáka. Domácí forvard byl totiž do svého nuceného vystřídání nejlepším mužem na hřišti.

Těšín začal skvěle, po rohovém kopu Zimy v 9. minutě se do míče hlavou opřel Cabák a domácí vedli 1:0. Ne na dlouho. Po narážečce v nedůsledné těšínské obraně vyrovnal Kotas – 1:1.

Svěřenci trenéra Kuly si vytvořili několik šancí a ve všech figuroval Cabák. Po Mendrokově centru zasáhl proti Cabákovu voleji se štěstím gólman, pak Cabák z trestného kopu rozezvučel břevno a v 32. minutě mířil po Sostřonkově centru vedle. Hosté odpověděli šancí Součka, který málem potrestal další zaváhání domácí obrany.

„Nehrála nám vůbec dobře záloha. Nepomáhala obraně, takže naše defenzivní šiky byly přetížené. Markantní to bylo ve druhém poločase,“ vysvětloval selhání středové formace sekretář klubu Petr Bajtek.

Ve druhé půli měli navrch hosté. První předzvěstí jejich převahy byla Matějkou nastřelená tyč. V 76. se po chybě Šuláka s Martinčkem dostal k míči opět Kotas a poslal Bystřici do vedení. Vzápětí byl vyloučen Mrozek, když si postěžoval na permanentní zdržování hostů.

„Nepodržel nás. Jako by vypadl z herního rytmu. Nastoupil sice s chřipkou, ale tak zkušený brankář by měl zápas odchytat s rutinou. Místo toho nám připadal jako žáček. Pořád byl přilepený na čáře, nevybíhal, nechodil si pro centry, zbytečně řečnil a nakonec byl vyloučen. Zřejmě si vybral černý den,“ podotkl dále Bajtek. Hosté pak po zkratu Grygara, který zavinil penaltu, stanovili skóre na konečných 1:3.

IRP Český Těšín - Karet Bystřice 1:3 (1:1)

Branky: 9. Cabák – 21. a 75. P. Kotas, 86. z pen. Olša. Rozhodčí: Kratochvíl, žluté karty: 5:3, červená karta: 78. Mrozek (Č. T.), diváci: 250.

Č. Těšín: Mrozek – Šulák – Sostřonek, Grygar, Kocur – Zima, Gebel (46. Ganczarczyk), Mendrok, Fizek – Hromada (78. Musálek), Cabák (44. Martinček). Trenér: Vlastimil Kula.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu v Rýmařově.