FC V. Karlovice – IRP Č. Těšín 3:0 (2:0)

Do 10. minuty bylo utkání nemastné, neslané. Pak vystřelil Mendrok a těsně minul karlovickou konstrukci. Tím odstartoval nápor hostí, kteří ale měli i dost smůly, nebo spíše neschopnosti v koncovce. V 15. se po Zimově centru zblízka neprosadil Hromada, téměř stejnou situaci zazdil o deset minut později po Večeřově nahrávce i Martínek.

„Aspoň gól z těchto tutovek jsme měli dát, zápas by se vyvíjel úplně jinak,“ konstatoval Petr Bajtek, českotěšínský sekretář. Místo toho se domácí dostali v 37. minutě k první pořádné akci v zápase, na rohový kop Mikuly si nejvýše naskočil Orság a hlavou otevřel skóre – 1:0. Po autovém vhazování v minutě čtyřicáté si zase míč zpracoval při nedostatečném pokrytí ze strany těšínských beků Píšek a upravil na 2:0. „Ze dvou střel na bránu jsme dostali dva góly. Hlavně jsme ale vůbec nestříleli ze střední a větší vzdálenosti.

Před zápasem se nad stadionem spustila průtrž mračen, terén byl podmáčený, ale my toho vůbec nevyužívali. Kluci to pořád chtějí kombinovat až do kuchyně jako v hokeji,“ zlobil se Bajtek. Po přestávce se v tomto směru hosté mírně zlepšili, jenže Sostřonkův a následně i Grygarův pokus gólem neskončily a byly zase jedinými střelami Těšína z větší vzdálenosti. Při Grygarově povedené šlupce vytahoval domácí gólman míč z šibenice. Naproti tomu produktitiva Valachů pokračovala. V 68. se opřel do míče Orság, balon skočil na drnu, změnil směr a překonal zmateného Mrozka. „Musíme příště více střílet, ne se cpát do brankoviště jako přípravka,“ nabízí recept na zdolání soupeřovy defenzivy Bajtek.

Branky: 37. a 68. Orság, 40. Píšek. Rozhodčí: Ondráš, žluté karty: 3:4, diváci: 180. Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Grygar, Kocur, Večeř – Zima, Martinček, Mendrok, Gebel – Martínek, Hromada (64. Fizek). Trenér: Vlastimil Kula. Další zápas hraje Český Těšín v sobotu s Albrechticemi.