Žákovský celek se začal formovat v roce 2004 pod vedením Jana Hrabčáka. Vznikl hlavně proto, že o tři roky dříve založený celek tým mužů sice prokazoval své kvality, ale bez žákovského celku nemohl uvažovat o postupu do vyšší soutěže.

V premiérové sezoně 2005/2006 nebyly sice výsledky v okresní soutěži vůbec oslnivé, ale velké pozitivum bylo ukryto v masovosti. Základna žáků se totiž rozrostla na úctyhodných sedmačtyřicet členů.

Trénování se ujal Dušan Pavelka, Jan Hrabčák zůstal jako asistent a Jaromír Fejfič plnil roli vedoucího družstva. Začínající hráči postupně vstřebávali fotbalové základy a začínali teprve chápat, co je to obrana, záloha a útok nebo jak si co nejlépe nahrát. Práce nebyla vůbec snadná, Zájem o hraní projevili i hoši z Havířova. Díky spolupráci s ČSAD Havířov se podařilo naplnit stav, ale bylo nutné zabezpečit také dopravu.

V nové sezoně převzal celek žáků jako trenér Jiří Dobřický a nově založené družstvo starších žáků převzal Martin Svoboda. Od sezony 2006/2007 měl oddíl Horních Bludovic již dvě družstva.

Dobrá práce trenérů se začala projevovat už letos na podzim. Důkazem toho je, že celek nadšených děti drží momentálně 2. místo v okresní soutěži Karviná. „Uznání si zaslouží všichni obětavci, kteří se na chodu celku žáků podílejí. Týká se to hlavně Stanislava Holíka a Pavla Hrabčáka, a to za obrovskou pomoc trenérovi při jeho práci. Doufám, že jaro bude pro děti stejně příznivé jako doposud,“ řekl člen výboru fotbalového oddílu FC Horní Bludovice Jaromír Fejfič.