V divizi se téměř odepsaný Baník Albrechtice dostal po vítězství 4:0 nad Rýmařovem trochu nečekaně opět do hry. Hodně mu k tomu pomohlo i zaváhání Frenštátu pod Radhoštěm, který remizoval doma s Karlovicemi. Oba týmy dělí dvě kola před koncem jediný bod a rozlosování je příznivější pro Albrechtice. Ty hrají tento víkend na hřišti jistě zachráněné Bystřice pod Hostýnem a končí doma s Dětmarovicemi. Kdyby oba zápasy fotbalisté Baníku vyhráli, tak by měli obrovskou šanci v záchranářských pracích uspět. Jejich největší soupeř z Frenštátu totiž hraje nejdříve na hřišti Města Albrechtic, které ještě divizní jistotu pro příští sezonu zdaleka nemají. K ní chybí tři body, které by měly přijít právě v zápase s Frenštátem. Nechávat vše na poslední kolo do Orlové by bylo asi hodně odvážné. Každopádně Albrechtice opět potvrdily, že je nikdo nemůže předem odepisovat. Už několik sezon dokazují, že se právě v nejkritičtějších zápasech o udržení dokáží nebývale zmobilizovat a v nejlepším okamžiku naplno zabodovat.

Paradoxně se tak pádu do krajského přeboru dočká tým, který hrál dlouhé roky v popředí divize. Celek Českého Těšína se dostal do větších problémů vlastně poprvé a hned se bude poroučet o soutěž níž. Teoretickou šanci sice ještě má, ale to by musel vyhrát i nad lídrem tabulky a dva týmy před ním by nesměly bodovat, což se určitě nedá předpokládat. Každopádně v tomto případě platí, že naděje umírá poslední. Osud padající Lokomotivy Petrovice je zpečetěn už delší dobu. Na druhé straně tabulky se Dětmarovice perou o druhou příčku překvapivě až do konce soutěže. V sobotu hrají v domácím prostředí s Otrokovicemi a budou na dálku netrpělivě sledovat souboj třetího Hulína se čtvrtými Napajedly.

V krajském přeboru chtěl skončit Havířov na druhé příčce. Jenže po nečekané porážce v Kobeřicích se na něj opět bodově dotáhl Háj ve Slezsku. „Je to ostuda, že jsme tak slabý celek nedokázali porazit. Herně jsme měli sice jednoznačně navrch a hráli v podstatě na jednu branku, ale fotbal se hraje na góly, a ten my nedali ani jeden,“ řekl lakonicky sekretář MFK Havířov Bronislav Schimke. Každopádně situaci mají Indiáni pevně ve svých rukách. Když vyhrají zbývající dva zápasy, skončí jako nováček nejhůře druzí. Stačí jim získat stejně bodů jako Háji a díky lepším vzájemným zápasům se nemusí na nic ohlížet. V neděli přivítají na svém hřišti nevyzpytatelný tým Frenštátu pod Radhoštěm, se kterým chtějí naplno bodovat. Podstatně hůř je na tom Bohumín. Ačkoli je s 39 body na devátém místě tabulky, tak nadále nemá jistotu záchrany. Letos padají z přeboru do 1.A třídy hned čtyři celky a neuvěřitelně vyrovnané startovní pole nabízí neobvykle dramatický závěr s celou řadou řešení. Když bohumínští fotbalisté v neděli vyhrají nad Petřkovicemi, tak mohou definitivně spřádat plány i na další ročník krajského přeboru. Když nebudou bodovat naplno, tak se musejí spoléhat na štěstěnu v zápasech jejich soupeřů.

V 1.A třídě dohrává sezonu Stonava zcela v pohodě, když se drží ve vrchní polovině tabulky. Bohumínská rezerva má také delší dobu jistotu, a to sestupu do 1.B třídy, když prozatím vytvořila smutný rekord soutěže. V doposud 24 odehraných zápasech získala totiž pouze jeden bod.

O co je pro regionální celky klidnější situace v 1.A třídě, o to je dramatičtější o soutěž níž. V 1.B třídě stoprocentně padající Věřňovice už čekají pouze na jeden tým, který s nimi bude příští rok hrát na samém dnu v okresního přeboru. Kandidáti jsou tři. Vedle Hrádku je to hlavně dvojice Horní Žukov a Horní Bludovice. Los asi nemohl přichystat větší drama, neboť právě tito dva soupeři se střetnou v neděli od 17 hodin na škvárovém hřišti ČSAD Havířov. Horní Žukov se zachránil poslední roky už několikrát díky tomu, že padal jen jeden tým. Zkušenosti ze záchranářských prací měl zúročit minulé kolo v domácím prostředí s Oldřichovicemi. Místo bodů a dobré výchozí pozice před derby však přišla krutá lekce v podobě porážky 3:8 a velké starosti.
Velké oslavy se chystají v Petřvaldě, kde místní Slavoj může při vítězství nad Loukami potvrdit svůj vysněný postup do 1.B třídy. Druhé Záblatí ztrácí jeden bod a hraje doma se Slovanem Orlová. Je to však jeho poslední vystoupení, kdežto Slavoj má ještě jeden zápas k dobru.