ČSAD HAVÍŘOV – DOBRATICE 3:0 (2:0)

V zápase bylo od úvodního hvizdu vidět, že se hraje o čelo tabulky. Od prvních minut se hrál velmi pěkný fotbal, který musel početné publikum zahřát. Hostující hráčky vynikaly v kombinaci, ale domácí vše doháněly bojovností. Ta se jako první vyplatila Minolové, která ve 25. minutě využila chyby brankářky Dobratic a dala úvodní branku Havířova – 1:0. Hostující trenér se zlobil na hlavního rozhodčího, kdy brance měl předcházet faul útočící hráčky, ale sudí nechal pokračovat ve hře a branku uznal. O několik minut později se do vyložené šance dostala Maláčová, ale bohužel pro domácí gól nedala. Další příležitost měly Minolová a dorážející Kuzníková, ale obě ztroskotaly na přehuštěném prostoru. Pojišťovací branky se dočkaly Havířovanky až ve 43. minutě, kdy se po akci Maláčové dostala před brankářku Volfová, která spřehledem upravila poločasové skóre na 2:0.

I ve druhém poločase se hostující hráčky snažily dostat do brankových příležitostí kombinační hrou. Ty se však nedostavovaly a šance se naopak rodily na druhé straně. Maláčová krásně lobovala brankářku, ale její pokus skončil těsně mimo. Další šanci si vypracovala Hyklová. Ta vystřelila z dobrých pětatřiceti metrů a dobratická brankářka měla co dělat, aby míč vyrazila. K dorážce se dostala Volfová, ale vynikající zákrok gólmanky jí nedovolil dát druhou branku v zápase. Definitivní rozhodnutí přišlo v 88. minutě. Konečnou podobu výsledku vpodobě 3:0 dala Dlouhá.

„Hostující hráčky prokázaly, proč jsou na špici tabulky. Odehrály velice dobré utkání, ale naše hráčky měly více šancí a dokázaly je proměnit. Děkujeme všem hráčkám za odvedený výkon a dobratickým fanouškům za skvělou atmosféru při zápase, kterou doplňovali naši příznivci,“ řekl po utkání vedoucí havířovského celku Martin Porembski.

Branky: Volfová, Minolová, Dlouhá