ČSAD HAVÍŘOV – KRNOV 3:2 (1:2)

Utkání mezi druhým a třetím v Moravskoslezské lize žen začalo lépe pro hostující hráčky. Ty dokázaly skórovat po rohovém kopu hned v první minutě zásluhou Houšťavové, která využila chyby v obraně. Havířovské hráčky dokázaly najít rychlou odpověď. Kubecká podržela míč a následně byla faulována. Míč si postavila Maláčová, která zpětadvaceti metrů velice razantní střelou propálila vše, co jí stálo vcestě – 1:1. V 15. minutě se opětovně měnilo skóre ve prospěch Krnova. Chybu Kuzníkové potrestala opět Houšťavová 1:2. Havířovanky měly ještě vprvní půli několik šancí na vyrovnání, ale trefovaly se pouze do brankové konstrukce, takže šly do kabin spokojenější fotbalistky Krnova.

Ve druhém poločase přidaly domácí hráčky na aktivitě. Díky ní se dostávaly do šancí, ale na kopačky se jim lepila střelecká smůla. V 62. minutě zvonilo po střele Volfové a dorážce Maláčové břevno hostující branky. Celek ČSAD byl dlouho lepší, ale o své výhře rozhodl až vsamotném závěru. V 82. minutě došlo hned ke dvěma střídáním, když na hřiště přišly Pořízková a Elingerová. Právě druhá jmenovaná se stala tajným trumfem, který rozhodl o to, že tři body zůstanou vHavířově. Už po třech minutách pobytu na trávníku dorazila vyražený míč do branky – 2:2. Byl to její premiérový gól vsoutěži a nezůstal poslední. O dvě minuty později se Elingerová ocitla před prázdnou brankou a nabídnutou šancí nepohrdla – 3:2. Díky tomu se mohly havířovské fotbalistky radovat zdalší výhry. „V tomto utkání jsme nastřelily šestkrát tyč. Ve druhém poločase jsme měly místy až drtivý tlak, ale vítězství určitě nebylo snadné. Děkujeme všem hráčkám, které nastoupily, za předvedený výkon,“ řekl po utkání vedoucí týmu Martin Porembski.

Branky: Elingerová 2, Maláčová