SOKOL LÍSKOVEC – ČSAD HAVÍŘOV 3:2(2:0)

Hned v úvodních minutách domácí hráčky zatlačily své soupeřky na jejich polovinu. Už ve 2. minutě chybovala po rohovém kopu celá obrana Havířova a Lískovec vedl 1:0. V5. minutě po pěkné kombinaci Volfové a Dlouhé, první jmenovaná pěkně vystřelila, ale domácí brankářka míč s námahou vyrazila mimo branku. Ve 25. minutě se domácím povedl rychlý protiútok a po přesné střely ktyči vedly už 2:0. O osm minut později to mohlo být pro Havířovanky ještě horší, ale po dalším rohu mířila jedna zhráček Sokola těsně mimo.

Do druhého poločasu jako by nastoupila jiná družstva. Domácí fotbalistky byly zakřiknuté a hráčky ČSAD, které bojovaly o každý míč, opanovaly hru. Po jejich velkém náporu se podařilo v60. minutě snížit Dlouhé na 2:1. O deset minut později už bylo vyrovnáno, když se trefila agilní Volfová. Už se zdálo, že havířovské hráčky mají navrch a mohou pomýšlet na dokonalý zvrat. Jenže přišla zbytečná chyba zadních řad, kterou domácí nemilosrdně potrestaly – 3:2. Konec zápasu si už kombinačně lepší celek Lískovce pohlídal a připsal si plný bodový zisk.

„V utkání velice dobré úrovně byly domácí o malinko lepší a zaslouženě vyhrály. V prvním poločase se nám hra nedařila. Všude jsme byly o krok pozadu a nevyhrávaly jsme souboje. Naopak ve druhém poločase se hra výrazně zlepšila. Děvčata začala bojovat, ale na celkový zvrat to nestačilo,“ přiznal po utkání vedoucí týmu ČSAD Havířov Martin Porembski.

ČSAD Havířov: Kosňovská, Holáňová (Fukalová), Mynářová, Hyklová, Pořízková – Kuhová (Malyjurková N.), Maláčová, Malyjurková S. (Kubecká), Minolová – Volfová, Dlouhá. Trenér Ota Kuha.