ČSAD HAVÍŘOV – NOVÉ SADY 1:3(1:1)

Utkání 7. kola mělo vysokou úroveň. Obě družstva předváděla líbivý fotbal. V 18. minutě domácí brankářka při jedné z obraných akcí špatně došlápla a musela předčasně střídat. Na její místo se postavila stoperka Mynářová a do hry naskočila Silvie Malyjurková. Dvě minuty na to udělala domácí obrana chybu a nikým nehlídaná Lexová lacině otevřela skóre. Domácí se nevzdaly a nadále se snažily o vyrovnání. Za snahu byly odměněny ve 34. minutě, když Pořízková dorazila do sítě vyražený míč. Jelikož už do konce první půle nevyužil ani jeden celek žádnou šanci, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Oba celky hrály aktivně, takže diváci mohli sledovat líbivý a atraktivní fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Jak se později ukázalo, ty dokázaly využít jen hostující fotbalistky. V 65. minutě odvracela havířovská Hyklová centr do pokutového území, jenže před nabíhající protihráčkou zasáhla nešťastně a míč trefila přesně za záda vlastní brankářky – 1:2. Prakticky vzápětí mohly domácí srovnat. Maláčová si šikovně obhodila obrannou hráz, vběhla do šestnáctky a tam jí nohy podrazila hostující brankářka. K penaltě se postavila Minolová, ale slabou střelou po zemi nechala vyniknout brankářku hostí, takže se skóre neměnilo. Za váhavost vkoncovce přišel ještě jeden trest. V 75. minutě potvrdila vítězství Nových Sadů Drahníková 1:3.

„Naše holky neodehrály vůbec špatné utkání, když soupeř určitě nebyl lepší. Jenže naše hráčky nedokázaly využít nabídnuté šance, takže proto jsme bez bodu,“ řekl po utkání vedoucí domácího družstva Martin Porembski.

Branky: Pořízková – Lexová, Drahníková, vlastní Hyklová

ČSAD Havířov: Kosňovská (Malyjurková Silvie) – Fukalová, Mynářová, Hyklová, Kuzníková – Pořízková (Elingerová), Maláčová, Minolová, Dlouhá (Kubecká) – Volfová, Hovůrková (Malyjurková Nikola).