Odchovanec NH Ostrava, který působil v Baníku či Petřkovicích, se v osmnácti letech pro zábavu pustil do pokeru, teď v šestadvaceti ho hra živí. „Nevím, jestli jsem úplně profík, ale trochu se tomu věnuju,“ tvrdí skromně.

„Ještě když jsem chodil do školy a poker zažíval boom, jsme ho s kamarády začali hrát v hospodách o desetikoruny, hráli jsme třeba dvanáct hodin, chytlo nás to. V té době jsme se bavili jen o holkách a hře. Žili jsme tím. Pak jsme zkusili kasino v Mariánských Horách, kde byl každý den studentský turnaj a rozjelo se to,“ vypráví Padých s tím, že se v době studia do karet nebál dát peníze vydělané na brigádě.

Dnes už prostředí hospod dávno opustil. Jezdí po turnajích v Česku i zahraničí, účastnil se i dřív velmi populární České pokerové tour. A přišel si na nemalé peníze. „Ale víc bych se o tom nezmiňoval,“ zůstává tajemný. „Samozřejmě určitá část příjmů to je, ale jde hlavně o relax a zábavu. Navíc musím říct, že to v poslední době flákám a nejde mi to. V Česku jsou ale kluci, kteří jsou dobří a můžou to někam dotáhnout,“ míní Padých.

Připravovat se na bitvy u stolu musí stejně, jako na ty odehrávající se hřišti. „Ve fotbale trénujete střelbu, standardní situace, přihrávky. U pokeru se učíte, jak se zachovat v určitých situacích, co proti komu zahrát. Musíte přemýšlet o jeden, dva, tři tahy dopředu, rozebírat momenty, dívat se na videa, bavit se s lepšími hráči a tím se zdokonalovat. To vidí málokdo,“ popisuje.

Svou sportovní budoucnost nechává otevřenou. Nejvyšší ambice však – zejména ve fotbale – už nemá. „Chtěl bych se vytáhnout, co to půjde a zdraví dovolí. Jako každý. Ale ligu? To už jsem asi vzdal,“ přiznává. „A co se týče karet, tak chci se zdokonalovat se, ale je to běh na dlouhou trať. Hra se vyvíjí dopředu, a čím je populárnější, je sice zábavnější, protože se hraje o víc peněz, ale je také složitější se prosadit. Určitě bych se ale rád někde podíval. Snem zůstává Las Vegas,“ dodává.

Nyní absolvuje zimní přípravu v Bohumíně, kde by rád přestoupil z Čeladné. „Nechci se k tomu moc vyjadřovat, je to mezi kluby. Věřím ale, že je to na dobré cestě,“ doufá mladý fotbalista, který toto období rád nemá. „Na Čeladné jsou kopce, v Bohumíně zase park, takže se hodně běhá. I fotbal je jiný, ale kluci jsou super, v šatně je sranda, pomaličku se do toho dostávám,“ přibližuje Padých.

Své oblíbené karty si vzal i na soustředění bohumínského týmu.