„Záleží na Bohemce," připomíná Budínský, že je stále hráčem pražských Klokanů. „Ještě mají před sebou jeden zápas, pak se rozhodne. Ale zůstat bych chtěl, máme to slibně rozjeté," přiznává.

Takže s průběhem podzimu i ziskem 28 bodů jste spokojeni?
S průběhem asi ano, s výsledkem možná taky, i když dobře víme, že těch bodů mohlo být víc. Nakonec jsme mohli být druzí, když už jsme soutěž chvíli i vedli, ale pokazili jsme si to v Pardubicích, to bylo asi největší zklamání podzimu. Jinak je fajn, že jsme se v létě po příchodu nových hráčů dali tak dokupy. Cítím, že by to tým mohl někam dotáhnout.

Co vám naopak jako mužstvu scházelo?
Řekl bych větší stabilita výkonů. Ztráceli jsme se slabšími týmy, béčkem Sigmy, Vlašimí, Pardubicemi, i když ty jsou v horní polovině tabulky. Je fakt, že proti silnějším se nám hrálo lépe. To bylo vidět proti Znojmu, v Sokolově nebo i Hradci, se kterým jsme sice prohráli, ale měli jsme navrch. Tyhle týmy většinou chtějí hrát fotbal, nezalezou a je to otevřené. Takový styl nám sedí víc. Do jara tedy budeme muset zlepšit hru proti níže postaveným soupeřům.

S šesti góly jste nejlepším střelcem týmu, ale u spousty jste asistoval. Cítíte se být více střelcem nebo nahrávačem?
Já jsem branky vždycky spíše vypracovával pro ostatní, ale je pravda, že tady jsem se je naučil i střílet.

Jak to s vámi bude dál? Zůstáváte na hostování?
Chtěl bych zůstat, ale záleží na dohodě s Bohemkou, jejímž jsem stále hráčem. Liga je pro mě z dlouhodobého hlediska samozřejmě cíl, ale pokud se to nepovede v Bohemce, rád se o ni pokusím s klukama tady s Karvinou.

Z osobního hlediska jste spokojen?
Určitě, bodově i herně můžeme snad být spokojeni všichni a i mně se celkem dařilo. Na jaře jsem docela laboroval se zraněním, ale vrátil jsem se do sestavy a hraji pravidelně. První půlka podzimu byla vyloženě super, dávali jsme spoustu gólů, téměř neinkasovali. Druhá už byla povedená méně, něco jsme vyloženě zpackali, ale to je fotbal. I tak se tam povedlo uhrát kvalitní výsledky proti předním týmům jako Ústí, Znojmo, Táborsko. Klady převažují.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.