„Docela jsem na ten Ázerbájdžán zvědavý. Že budou mít po dvou kolech plný počet bodů, to se asi nečekalo," uvažuje Jan Moravec.

Jane, jak jste trávili ligovou přestávku v klubu?
Po delší době jsme měli o víkendu volno, to je vždy příjemná změna. Odehráli jsme zápas v Polsku, kde to nebylo herně vůbec špatné. Akorát jsme nedali branky, takže výsledek (1:2) je nepříznivý.

O víkendech volno zpravidla nemíváte, jak jste ho trávil?
To je pravda, proto jsme vždycky rádi, že nám trenéři v repre pauze dají volný víkend. Mohli jsme se rozjet domů. Já byl ve Svitavách, kde mám rodinu. Odtamtud totiž pocházím. Trochu jsme si odpočinuli a dneska (v pondělí) už zase jedeme dvoufázově. Musíme se pořádně připravit na Příbram.

Sobotní zápas bude patřit asi k těm stěžejním, je to tak?
No, nebudeme si nic nalhávat, situaci v tabulce vidí každý asi dost jasně. Když vyhrajeme, hodně si tím pomůžeme.

Překvapila vás Příbram tím neobvykle špatným vstupem do sezony?
Čekal jsem, že budou mít více bodů. Svým způsobem kopírují Baník z loňské sezony. My se na to ale nemůžeme ohlížet. Postavení Příbrami nás nesmí svést k dojmu, že to bude o to lehčí. Oni určitě udělají vše pro to, aby se z Karviné nevraceli s prázdnou.

Dnes hraje česká reprezentace v ostravských Vítkovicích kvalifikační duel s Ázerbájdžánem. Chystáte se vypravit na fotbal?
Chystám. S Matějem Fialou, který teď hostuje zrovna ve Vítkovicích, se jdeme podívat a zafandit. Využíváme možnosti, že je to blízko. Kdyby se to konalo dál než v Ostravě, tak bychom se dívali jen v televizi (úsměv).

Sobotní utkání Čechů v Německu jste sledoval?
Ano, tam jsme byli v asi podobné pozici jako my s Karvinou v Plzni. Ten výsledek se asi dal čekat, proto dnes v Ostravě musíme proti Ázerbájdžánu zabrat. Tenhle duel je třeba zvládnout vítězně, stejně jako my potřebujeme zvládnout v sobotu Příbram. Doufám, že se to oběma podaří (úsměv).

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.