V sobotu upravil na konečných 2:0 souboj s Bohemians a domácí budou mít klidnější přezimování. Posunuli se v tabulce před svého posledního soupeře. „Tak jsme si to představovali. Těší mě, že jsem mohl k výhře přispět gólem. Hlavně mě těší, že jsem se trefil hned po zápase v Sokolově. Tam to byla moje teprve první branka. Snad na jaře přidám další. Mnoho dalších," usmíval se po zápase dobře naladěný Elvist Ciku, oblíbenec karvinských fandů.

Výhra byla víc než zasloužená, Bohemians působili trochu odevzdaně. Byli nejspíš nejslabším z dosavadních soupeřů, souhlasíte?
„Hráli jsme dobře. Zvládli jsme ten zápas s přehledem. Byli jsme lepší než oni. Proměnit více šancí, mohli jsme klidně slavit výhru třeba 4:0."

Vy jste měl dnes nezvyklou úlohu. Poprvé za dobu, co jste v mužstvu, jste hrál na hrotu…
„Já tam hrál vůbec poprvé v kariéře! Nikdy jsem tam nehrál, většinou jsem nastupoval ze strany."

Proč ta změna?
„Trenéři usoudili, že tam budu mužstvu prospěšný, tak jsem tam šel. Byla to pro mne sice nová úloha, ale klapalo nám to, takže můžeme být všichni spokojeni s tím, jak jsme to odehráli."

Čekáte na jaře výsledkové zlepšení týmu?
„Věřím tomu. Asi proběhnou změny v kádru, ale snad se mě nedotknout (smích) a jaro budeme mít určitě lepší. Podle mě se dá ztráta na čelo tabulky dohnat. Když budeme mít sérii vítězství, a ne sérii remíz jako teď, tak to bude šlapat. Půjdeme nahoru."


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#