Mrazy sevřely v těchto dnech republiku a fotbalové prostředí není výjimkou. Jak se vlastně v takovém počasí hráčům trénuje? „Tak zrovna dnes je už počasí dobré, a když svítí sluníčko, hned se na trénink jde lépe. Ale když je minus patnáct, tak to pochopitelně ideální není. Hůř se dýchá, člověk mrzne,“ připouští záložník Karviné Jan Kalabiška. „Naštěstí se už počasí zlepšuje. Ovšem když je zima, jsme buď v posilovně, anebo v nafukovací hale, takže je to v pohodě,“ dodává.

Fotbalisté Karviné využívají ligového nadstandardu, tedy umělé trávy v nafukovací hale, o které se většině krajských klubů může jen zdát. „Ano, krytou umělku jsme využili, kromě toho normálně trénujeme i na vytápěném hlavním hřišti. U nás v Karviné se totiž topí, ne jako jinde,“ podotkl trenér MFK Josef Mucha v narážce na nesmysly, které se po ligovém utkání se Zlínem (4:0) objevily v bulvárních periodicích.

Ostatně, na výhru se Zlínem budou chtít jeho svěřenci navázat, aby si upevnili pozici v klidném středu tabulky a vzdálili se soupeřům, kteří bojují u dna tabulky.

„Máme šest bodů, to je výborný start. Klukům narostlo sebevědomí, zároveň si nemyslím, že bychom se tím měli nechat uspokojit. Podle mě máme natolik zkušené mužstvo, že to nehrozí,“ míní Josef Mucha. 

Odvolávají trenéry

Jeho tým na jaře tak trochu odvolává ligové trenéry, protože vyhrál už jak v Mladé Boleslavi, která se právě po následném utkání v Liberci zbavila trenéra Dušana Uhrina, tak nad Zlínem, který v týdnu odvolal Bohumila Páníka. Liberecký David Holoubek by se možná měl začít obávat o svou pozici…

Ale vážně – do Liberce cestuje karvinská výprava podle dohody klubů bez Radka Voltra, který hostuje v Karviné právě ze Slovanu, už si ale ověřila, že se dá se soupeřem uspět.

„S Libercem máme tak trochu nevyřízené účty, oba podzimní duely byly víc než vyrovnané,“ připomněl Mucha smolnou domácí prohru a následně i vyřazení v poháru. „Čeká nás dost nepříjemný soupeř, agresivní a běhavý. Budeme muset vycházet z obzvlášť zajištěné obrany. Liberec hraje ofenzivně, na riziko, i když pod trenérem Holoubkem na menší riziko než na podzim, ale pořád je velice nebezpečný," upozornil Mucha.

„Pokud si to dobře vybavuji, doma jsme prohráli 0:1, když jsme celý zápas byli lepší a nedali hodně šancí,“ správně si vzpomíná Kalabiška. On sám se pak v Liberci v pohárovém osmifinále dvakrát trefil, stejně to ale na postup nestačilo. Liberec vyhrál 5:3 po prodloužení.

„Soupeř těsně před koncem vyrovnal na 2:2 a my pak nezvládli prodloužení,“ potvrzuje Mucha. „Liberec má opravdu běhavé mužstvo, věříme však, že jsme s ním schopni odehrát znovu vyrovnanou partii a třeba i uspět. Určitě budeme chtít zlobit i směrem dopředu, aktivita v útočné fázi je důležitá,“ uzavřel.

Kalabiška se připojuje. „Mohli bychom jim to vrátit. Samozřejmě bych se nezlobil, kdybychom střelecky navázali na ten pohár, ale tam byly protočené sestavy, takže tomu zase takovou váhu nepřikládám,“ vrátil se ke svým dvěma pohárovým brankám.

Potvrdil, že karvinský tým je nažhavený. „Dvě výhry jsou výborné, s tím koresponduje i nálada v kabině. Dýchá se nám lépe, ale na tréninku se jede furt stejně, tam výsledky poznat nejsou,“ dodal s úsměvem.

Dnešní utkání U Nisy začíná v 15 hodin.