Utkání předcházela rozporuplná minulost, kdy na podzim Slezané k řádnému termínu nedorazili, což následně odůvodnili neobdržením hlášenky.

Původně bylo kontumováno ve prospěch Prostějova 3:0, jenže Havířov se odvolal a uspěl – bylo nařízeno duel sehrát.

Tahanice se nakonec ukázala jako zbytečná, kontumační porážka by pro hosty byla milosrdnější.

Navíc kvůli ní spadli na poslední místo tabulky, protože další inkasovaná branka ve skóre je odsunula až za Slavičín.

„Dnešní utkání ovlivnily naše hrubé individuální chyby,“ zlobil se po utkání trenér Havířova Pavel Rücker.

Měl tím na mysli i situaci z 15. minuty, kdy brankáři Jurasovi vypadl lehký míč z rukou, Zatloukal jej přiťuknul Michalovi Pospíšilovi a někdejší forvard Sparty nebo skotských Hearts si připsal svoji první branku v Prostějově a otevřel skóre duelu.

Do poločasu přidali domácí ještě dva zásahy. Herně však působili rozpačitě. „Byli jsme nervózní. Sice jsme na tom pracovali, ale stejně to v těch hlavách bylo,“ připustil domácí trenér František Jura.

Po přestávce se Havířov dvacet minut chvíli držel, ale pak hru ovládli Hanáci a Pospíšil vyšperkoval skóre. „Soupeř hrál výborně. Chtěli jsme se je pokusit zaskočit, ale nepovedlo se nám to. Prostějov vyhrál zcela zaslouženě,“ podotkl havířovský Pavel Rücker.

1. FK Prostějov – MFK Havířov 4:0 (3:0)

Branky: 15. a 74. Pospíšil, 32. Zelenka, 45. Dostál. Rozhodčí: Pustějovský – Kneisel, Stodůlka. ŽK: Klimek – Pešek, Pristáš. Diváků: 960.

Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal, Zbožínek, Dostál – Hirsch, Svozil, Zelenka, Machálek – Pospíšil, Zatloukal. Trenér: František Jura.

Havířov: Juras – Valový, Michalčák, Kadlčák, Pištěk – Breškovec, Pristáš, Kosňovský, Pešek – Laryš – Vachtarčík. Trenér: Pavel Rücker.