Po výbuchu v Pardubicích se chtějí Karvinští předvést v mnohem lepším světle. Jednak je to poslední domácí zápas (navíc letos poslední ve FNL), jednak mají šanci bojovat o postupovou příčku a v neposlední řadě se budou chtít rehabilitovat za pardubickou blamáž, což by mělo samo o sobě stačit na pořádnou motivaci.

„Ano, je smutné, že se o tom musíme bavit, hráči by měli mít velkou motivaci před každým utkáním v lize, ale když sečteme všechny ty faktory, k tomu nejsilnější soupeř v soutěži, musí mít hráči opravdu značnou motivaci uspět. Navíc po dlouhé době má Karviná šanci zimovat na medailových příčkách, mám pocit, že v druhé lize tomu tak ještě nebylo," poznamenal úvodem trenér Karviné Jozef Weber.

Znojmo přijede do Karviné v naprosté pohodě. Daří se mu, střílí góly, vyhýbají se mu zranění. Na čele tabulky si vytvořilo sedmibodový náskok a je jednou nohou v nejvyšší soutěži. Všechno klape na výbornou.

„Znojmu to skutečně klape, asi jako nám do devátého kola," připomněl Weber. „Soupeř má ustálenou sestavu, své postavení si u nás určitě bude chtít upevnit. Doufám, že si vzpomeneme na náš první vzájemný zápas ve Znojmě, kde jsme byli ve druhém poločase lepším celkem a zaslouženě srovnali," vrátil se k srpnovému utkání na jihu Moravy Weber.

Od té doby uplynuly tři a půl měsíce a oba celky, pasované před sezonou na možné kandidáty postupu, plní své role. Karviné to však v poslední třetině podzimu povážlivě drhne. „Bohužel ano. Pořád nemáme problém s defenzivou, držíme čistá konta, sem tam samozřejmě inkasujeme, ale to je ve fotbale naprosto normální. On totiž na druhé straně hřiště stojí i soupeř. Naším problémem je koncovka. A to se dalo pozorovat už od půlky podzimu. Vepředu se neprosazujeme tolik, jak bychom měli a na to, jakou útočnou silou disponujeme," upozornil Weber.

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Nejspíš se také více čekalo od zkušených posil. Třeba Moravec se Šislerem měli skvostné debuty, dali ve svých zahajovacích zápasech gól, podíleli se na dalších brankách a pak najednou nic. „Vím, co myslíte a souhlasím. Jsou tam ale i další hráči. Pořád nemůžeme probudit útočníka Urgelu, skórovat dovedou i další. Budínský se snaží být všude, ale nemůže to uběhat sám. Pořád věřím, že se rozstřílí hráči, kteří umějí dávat góly, což potvrzovali v úvodu podzimu," vybavuje si Weber trefy Sivriče nebo Fialy.

Zároveň zdůraznil, že tak jako je dobrá defenzivní činnost prací celého mužstva a ne pouze obranné čtyřky s gólmanem, tak i za ofenzivu nese zodpovědnost celé mužstvo a ne jen tři čtyři ofenzivní hráči. „Musí tam být větší podpora. Je smutné, když se podíváme na statistiku utkání z Pardubic, kde držíme valnou část hrací doby míč, když máme pomalu jednu střelu na bránu. Doma diváci vidí, že se snažíme, tlačíme se po krajích do vápna, je tam hodně centrů, šance, ale góly, to hlavní, nepřicházejí. Musíme to konečně zlomit aspoň proti Znojmu," vroucně si přeje karvinský kouč návrat zatoulané střelecké mušky.

Letošní derniéra FNL je na programu na stadionu MFK Karviná (Kovona) v sobotu od 13.30 hodin.