„Cílem bylo a je umístit se v první třetině soutěže, tedy do pátého místa, a pokud bychom se vešli stejně jako loni mezi nejlepší čtyřku, byla by to úspěšná sezona," míní trenér MFK OKD Marek Kalivoda.

Se svým týmem se bude snažit napravit dojem z posledního nevydařeného duelu proti Sezimovu Ústí (Táborsko), v němž Karvinští opět ztratili slibně rozehraný zápas (1:1). V neděli však hrají ve Znojmě, a tak je zde opět strašák v podobě jarních porážek na hřištích zachraňujících se týmů.

Třinec, Most, Vlašim (na podzim doma i Čáslav, ale to se ještě nevědělo, že i ona bude bojovat o záchranu), to vše jsou týmy, kterým Karviná na jaře odevzdala všechny tři body a které jsou namočeny v sestupovém bahně. Nyní se k nim přiřadilo i Znojmo, které do boje povolalo i veterána Pacandu, který trávil poslední dobou fotbalový čas v třetiligových Rosicích.

Vedení karvinského klubu však momentálně řeší i další, podle všeho prioritnější cíle. O postup do vyšších soutěží totiž válčí i dorost U19 a hlavně béčko Karviné v krajském přeboru. Karviná v postupném vylepšování fotbalové úrovně potřebuje nyní dostat svou rezervu do divize, stejně tak se mladí talentovaní hráči z celého Karvinska potřebují vyhrávat a sbírat zkušenosti v nejvyšší dorostenecké soutěži. Proto má trenér Kalivoda ztíženou roli v tom, pokud by chtěl talentovaným a nejlepším hráčům obou mládežnických celků dát příležitost ve druhé lize a oslabit tak oba o postup bojující týmy. „Zrovna to s vedením klubu řešíme. Není to jednoduché, ale musíme to nějak zvládnout. Vyřešíme to asi tak, že šanci ve druhé lize dostanou méně vytížení hráči a mládežnické týmy neoslabíme. Spíš naopak," naznačil Kalivoda.

Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.