„Jestli jsme našli ideální složení, to ještě nevím, ale předvedli jsme určitě podařený výkon. Sice to nebylo úplně ideální, pořád ještě děláme chybky, ale už to bylo celkem koukatelné," pochvaloval si trenér Mazura.

Karvinským zjevně ležel v žaludku loňský „zářez" z mosteckého hřiště, a tak jej domácím vrátili i s úroky. Po vyrovnaném poločase se hosté na severu Čech trefili hned třikrát a ovládli „uhelné" derby.

„Vyzdvihl bych, že jsme se nezlomili po úvodním mosteckém gólu. Ještě do přestávky Hottek vyrovnal, bohužel pak si přivodil ošklivý výron a musel odstoupit," zalitoval Mazura.

Nahradil jej rekonvalescent Gonda, ale na výkonu mužstva ve středu pole to nebylo znát. Karviná hrála ještě lépe a co je hlavní – dávala branky.

„Rozstříleli jsme se. Dávali jsme krásné góly, po brejcích, kombinaci i ze standardky," líbilo se Mazurovi herní představení jeho týmu.

Tímto vítězstvím ze sebe možná Karvinští definitivně setřepali nervozitu z jarního startu. „Dostali jsme se před Most, předtím proti Vlašimi jsme vyhráli a snad se už chytneme. Jaro bývá v Karviné tradičně slušné, tak bychom to rádi dodrželi. Jen, aby nám nezvlhl střelecký prach," usmíval se Mazura.

Baník Most – MFK OKD Karviná 1:4 (1:1)

Branky: 19. Surynek – 29. Hottek, 50. Eismann, 59. Fiala, 69. Ofori. Rozhodčí: Pechanec – Hock, Vlasjuk. ŽK: Rosendo, Běloušek – Knötig. Diváci: 1 043.

Karviná: Pindroch – Mikula, Koutný, Jovanovič, Knötig – Ofori – Fiala, Svatonský (87. Halaška), Hottek (43. Gonda), Eismann – Holek (76. Juřena). Trenér: Josef Mazura.