„Zatím jsme měli jen takové skupinové tréninky. Mužstvo prodělalo zátěžové fyzické testy a kromě klasického běhání se můžeme věnovat hlavně herním věcem na trávníku. Letní přestávka není nikdy moc dlouhá, takže času není nazbyt," upozornil Weber.

V přípravě se jeho tým utká až pětkrát s polskými celky. Proč? „Protože mají kvalitu. Máme dobré zkušenosti ze zimní přípravy, osvědčilo se nám to, takže jsme se rozhodli pokračovat v tom i během léta. Nechtěli jsme hrát proti českým týmům, na které narazíme v soutěži," vysvětlil kouč MFK OKD, který aktuálně v kádru postrádá čtveřici Růžička, Budínský, Kubista a Daníček, kterým skončilo hostování a klub vede jednání o jejich prodloužení. Chybí rovněž Komenda, o něhož však Karviná už neusiluje.
„Vše je teprve na startu. Jednáme. Není to jen o tom, koho sháníme my, kluby mají zájem i o naše hráče," vysvětlil manažer Karviné Lubomír Vlk.

Odstoupení Orlové z MSFL přidělalo funkcionářům MFK OKD vrásky na čele

Ten se letos poprvé po dvou letech konečně dostal k tomu, aby mohl odjet na dovolenou. „A když jsem se vrátil, hned jsem jel na aktiv ligových klubů do Prahy," zasmál se Vlk, jehož také zaskočilo, podobně jako jiné fotbalové činovníky, že nový ročník Fotbalové národní ligy se bude hrát v patnácti účastnících.

„Všechno je to odraz ekonomické situace v republice. Horší pro nás je, že se kluby odhlašují z nižších soutěží, mám na mysli Orlovou, se kterou jsme měli užší spolupráci a vůbec jsme nepočítali s tím, že by mohlo dojít k tomu, k čemu došlo," zvážněl Vlk.

Měl samozřejmě na mysli skutečnost, že Orlová se kvůli nedostačujícím financím přihlásila pouze do krajského přeboru, a protože fungovala jako farma Karviné, dost jí tím nabourala plány. „Byla tam určitá dohoda, že za ni bude hrát několik našich mladých hráčů, kteří teď vyšli z dorostu a mohli sbírat zkušenosti v mužském fotbale. Je to pro nás nečekané a máme šibeniční termín na to dotáhnout do konce jinou alternativu," dodal Lubomír Vlk.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.