O všem podstatném, tedy o zisku tří bodů, rozhodli domácí hráči už v první půli. V ní jasně dominovali, skluzovali, bojovali, tlačili se do vápna. Bylo evidentní, že chtějí odčinit předchozí nezvládnutý duel v Pardubicích. „To byl jeden z hlavních motivačních faktorů. Také šlo vidět, že kluci doslova jezdili po zadku," pousmál se nad přístupem svých svěřenců trenér MFK OKD Jozef Weber.

Dalším motivačním faktorem byl skalp lídra tabulky. Znojmo v dosavadním průběhu soutěže prohrálo jen v Sokolově, a to ještě po boji 0:1. V Karviné ale tvrdě narazilo. „Jsme rádi, že jsme nejlepší ofenzivu soutěže udrželi na uzdě, i když tam Znojmo mělo šance. Kvalitu mají. Přiznám se, že mě ale průběh zápasu překvapil. Tak jednostranné jsem to nečekal," byl nadšen z domácího výkonu Weber. „O to víc nás teď může mrzet ta prohra v Pardubicích a koneckonců i v Olomouci," zalitoval.

Petr Glaser (v bílém) střílí po vyšachování znojemské obrany druhý gól Karviné. Brankář Vlastimil Veselý a Bronislav Stáňa jen bezmocně přihlížejí

Domácí dávali krásné góly. V 11. po spolupráci se Sivričem pohotový Šisler, ve 28. minutě po spolupráci nejlepších hráčů na hřišti Budínského a Glasera druhý jmenovaný a skóre uzavřel ve 36. minutě po rohovém kopu hlavičkující stoper Jovanovič. Bylo de facto rozhodnuto.

Karviná (v bílém) zametla se Znojmem a přezimuje třetí.

Znojmo se v Karviné dostalo k pořádnému zakončení jen dvakrát. Ještě za stavu 1:0 pálil nebezpečně, ale těsně vedle Ledecký, po změně stran měl tutovku na noze Šumbera, ale Pindroch zapomněl na svou minelu z Pardubic a famózním způsobem Šumberu z šesti metrů vychytal! Čisté konto si opět zasloužil.

„Právě. Nepředvedli jsme tady to, na co máme. Domácí hráli velmi dobře, po zásluze zvítězili. V koncovce jsme tentokrát vyhořeli, což se nám často nestává," připomněl trenér Znojma Radim Kučera, že se jednalo o teprve druhý zápas, v němž nedali jeho svěřenci ani gól. A stejně jako v Sokolově to i v Karviné znamenalo porážku.

Domácí mohli naopak slavit. „Chtěli jsme se loučit vítězstvím, to se povedlo. Chtěli jsme se udržet v postupové hře, i to se podařilo. A chtěli jsme vytvořit klubový rekord v počtu podzimních bodů (loni 27, předloni 23 – pozn. aut.), což se v zásadě zdařilo taky," vzpomenul trenér Weber vyrovnání podzimního bodového maxima Karviné se sezony 2011/12. „Důležité je, že máme i na jaře o co hrát," zakončil hodnocení přece jen vydařeného podzimu.

MFK OKD Karviná – 1. SC Znojmo 3:0 (3:0)

Branky: 11. Šisler, 28. Glaser, 36. Jovanovič. Rozhodčí: Adámková – Pilný, Arnošt. ŽK: Sedlák – Šumbera, Veselý, Žondra. ČK: 63. Šumbera (Z). Diváci: 1 054.

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann – Sivrič (79. Byrtus), Šisler, Glaser (74. Fiala), Budínský, Sedlák – Urgela (86. Duda). Trenér: Jozef Weber.