Pro Slováky to byla generálka na jejich víkendový zahajující duel Corgoň ligy v Myjavě, ale ti rozhodně nepřesvědčili. Ze dvou střel na bránu dali dva góly, z toho jeden z vymyšlené penalty.

Karviná držela v první půli míč, zahazovala ale i největší šance. Co spálil testovaný Prokeš, to se vidí málokdy. Na druhou stranu vypadá opavský útočník v přípravě solidně a s největší pravděpodobností s ním Karviná uzavře kontrakt. Prokeše zatím brzdí jediné - ještě nemá natrénováno.

Karviná na Slovensku pokračovala v letních přípravných výkonech. Soupeře přehrává, sráží ji ale žalostná koncovka. Proti Bystrici mohli kromě Prokeše skórovat i Eismann, Fiala, ještě jednou Prokeš či další hráči, povedlo se to ale jen Mišinskému.

Nakonec Slováci vyhráli 2:1 a Karviná se domů vrátila s porážkou. „Herní projev nebyl z naší strany špatný. Škoda absence Vladaviče, ale máme dost hráčů, kteří se ho snažili v utkání nahradit. Šancí jsme si vytvořili dost, takže to šlo. Nespokojen mohu být jen s koncovkou. Snad se to v dalších zápasech zlepší," přál si před pokračováním přípravy kouč MFK OKD Josef Mazura.

Ten už v kádru nepovede testovaného Kirila Korbana, který je zpět doma v Rusku, naopak na stoperu ještě rozhodně vyzkouší Srba Mihaila Jovanoviče. Čtyřiadvacetiletý obránce hrával naposledy v HFK Olomouc a jeví se velmi slibně.

S Karvinou se také začal připravovat záložník Lukáš Bartošák, který strávil jaro na Žižkově, pražský tým ale podle všeho uplatní na Bartošáka opci a odchovanec Brumova se tak vrátí do Prahy.

Dukla Banská Bystrica – MFK OKD Karviná 2:1 (1:1)

Branky: 8. z pen. Faško, 66. Slančík – 42. Mišinský.

Karviná: Pindroch – Hoffmann (46. O. Cverna), Mikula (46. Uvíra), Jovanovič (60. V. Cverna), Knötig – Fiala (60. Limanovský), Ciku (60. Gonda), Hottek, Eismann (60. Svatonský) – Prokeš (60. Fischer), Mišinský (46. Legierski). Trenér: Josef Mazura.