Graffin Vlašim – MFK OKD Karviná 2:0 (1:0)

Trenér Karel Kula nemohl být po zápase spokojen. „S výsledkem určitě ne. Ačkoliv jsme měli dost šancí na vstřelení branky, nevyužili jsme ani jednu. Měli jsme jich asi šest,“ přiblížil trenér Karviné.

Soupeř z Vlašimi měl podobný počet, ale tři až za stavu, kdy hrála Karviná o desíti. „Vlašim měla šance, dala góly. My ne. V tom byl rozdíl,“ shrnul podstatu věci Kula.

Jeho tým předváděl ve Vlašimi celkem ofenzivní fotbal, ale útočné dvojici Vrána – Presl to zatím neklape, stejně jako celému týmu. „Ta ofenziva je špatná. Dali jsme jeden gól, a to ještě Jursou,“ je si dobře vědom drhnoucí produktivity Karel Kula. „A naopak jsme za tři kola pětkrát inkasovali,“ připomněl neutěšený stav obrany.

Ve Vlašimi dostali Karvinští gól v nastaveném čase první půle. Po rohovém kopu – taková malá reminiscence na zápas v Třinci. „Místo abychom šli do vedení, tak jsme obdrželi branku do šatny,“ mrzelo Kulu.

Po přestávce jevili hosté snahu o to být aktivní, Vlašim spoléhala na brejky, ale pak inkasoval Jursa druhou přísnou žlutou kartu a byl vyloučen. Než stihli hosté přeorganizovat řady, už prohrávali o dva. „Chtěli jsme vystřídat, ale hned po tom vyloučení jsme dostali druhý gól. I v deseti jsme si pak vytvořili gólové šance, třeba Presl, ale dát gól nám nebylo souzeno,“ litoval karvinský kouč.

A jak se mu jevila tvorba hry v záložní řadě? „Není to ono. Zkušení hráči nám chybějí, operuje tam Savić a ještě si to musí sednout. Taky kraje zálohy se zatím moc neprojevují. Ve Vlašimi hrál Bartozel, ten vypadal slušně, ale třeba od Cika čeká víc a ani Vladavić, nejlepší střelec přípravy, se dosud moc neprojevil,“ hodnotil Kula.

Karviná tak čeká na příchod zkušeného Bolfa, který by vnesl do organizace hry větší pořádek. „Bude nám chybět vyloučený Jursa, to je další zásah do sestavy. Musíme se už v útoku probrat, je zapotřebí dávat góly a nedostávat zbytečné,“ poznamenal závěrem Kula.

Branky: 45(+1). Petrů, 80. Vebr. Rozhodčí: Ondráš – Wilczek, Gallo, žluté karty: Vojta – Cverna, Jursa, červená karta: 79. Jursa (K.), diváci: 500.

Karviná: Paleček – Knötig (82. Motyčka), Mráz, Cverna, Hoffmann – Bartozel (61. Ciku), Jursa, Savić, Vladavić – Vrána (61. Mišinský), Presl. Trenér: Karel Kula.

Další zápas hraje Karviná v neděli ve Vlašimi.