Tescoma Zlín – MFK OKD Karviná 0:1 (0:1)

„Pro naši další práci je to jen dobře. Takto povzbudivý výsledek nám určitě pomůže k tomu, abychom se snažili na něj navázat v dalších utkáních. Je to skvělá motivace,“ poznamenal po skončení utkání na zlínské Letné Marek Kalivoda.

Jak správně upozornil, pro úspěšný výsledek bylo stěžejní jedno – udržená nula na kontě inkasovaných branek. „Vyplynula z výborné defenzivní činnosti celého mužstva. Čisté konto jsme udrželi na jaře poprvé. Od toho se bude třeba odpíchnout,“ dodal.

Jeho tým ve Zlíně sympaticky nebetonoval. Hrál útočně a vytvořil si pár slušných šancí. Jednu využil, když se trefil Vladavić.

Kromě něj se dvakrát ocitl v nadějné brankové příležitosti Vrána. Poprvé jeho pokus vykopávala zlínská obrana z prázdné brány, ve druhé půli trefil Vrána tyč.

Zlín se doma snažil, jenže jeho snaha byla spíše toporná. Herně měli navrch hosté a zaslouženě vyhráli. V závěru přežili dvě zlínské akce, které volaly po gólu. Jinak zápas kontrolovali.

Branka: 39. Vladavić. Rozhodčí: Možíš – Pospíšil, Štěrba, žluté karty: Malý, Kořínek – Motyčka, Vladavić, Cverna, diváci: 1725.

Karviná: Paleček – Mráz, Bolf, Cverna, Knötig – Bartozel (86. Puškáč), Motyčka, Jursa, Bartošák (72. Ciku) – Vladavić – Vrána (76. Presl). Trenér: Marek Kalivoda.