„Máme je každý rok a okamžitě vidíme, jak na tom kluci jsou. Jestli každý během pauzy plnil individuální tréninkový plán, a do jaké míry," pousmál se asistent trenéra Webera na karvinské lavičce Josef Mucha.

Testy na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci tedy pro hráče nebudou prvním tréninkem. „Jistě, každý vyfasoval sporttestery, takže už hráči mají za sebou v přepočtu šest tréninků. Je to užitečné, protože hned vidíme, jestli se hráči oproti předchozím letům někam posunuli, a také nemusíme začínat na společném tréninku úplně od nuly," vysvětluje Mucha.

V Karviné nebyli dosud zvyklí na tak krátkou zimní pauzu. „Je pravda, že liga už startuje vlastně v půlce února, takže i náš prostor je omezen. Celkově máme zimní pauzu kratší asi o tři týdny. Ale je to stejné pro všechny. Dobrá zpráva pro hráče je, že nepříliš oblíbená pasáž nabírání hrubé kondice bude také kratší," zasmál se Mucha. „Ale vynahradíme si to průběžně," doplnil.

Kromě dvoufázových tréninkových jednotek a zpravidla nedělního volna je na programu řada přípravných duelů. Ten nejbližší ve středu 11. ledna na umělé trávě na Kovoně proti slovenské Skalici. Poté se pojede dvakrát mimo republiku – nejprve do Rybniku k zápasu s Ruchem Chorzów a následně k dvojutkání do Žiliny.

„Skladba našich soupeřů je různorodá, ale chtěli jsme zachovat kvalitu z minulých příprav a prvoligové polské či slovenské celky nám ji zaručí," dodal Mucha.

Jako bonbonek lze vnímat zápasy s krajskými sousedy Opavou a ostravským Baníkem. „To se nám jevilo jako dobrá volba. S oběma kluby máme dobré vztahy, je to v regionu, takže se nemusí daleko cestovat, a navíc oba kluby představují špičku současné druhé ligy, takže se jedná o kvalitní soupeře, v případě Baníku de facto o tradičního prvoligového soupeře. Budou to užitečné zápasy," míní Josef Mucha.

Program přípravy
Středa 11. ledna: Karviná – Skalica
Sobota 14. ledna: Chorzów – Karviná
Středa 18. ledna: dvojzápas Žilina – Karviná (11 a 13 hodin)
Sobota 21. ledna: Karviná – Ružomberok (13 hodin)
Středa 25. ledna: Karviná – Ostrava
Sobota 11. února: Karviná – Opava