Už 182 minut se ve Fotbalové národní lize střelecky neprosadili fotbalisté Karviné. Tým, který měl po čtyřech kolech spolu s Frýdkem-Místkem nejlepší útok v soutěži, začíná v ofenzivě tápat. Po Mostu nedokázala Karviná dát gól ani posledním Pražanům.

Svěřenci trenéra Josefa Mazury selhali na Střížkově střelecky a poté, co už v 6. minutě inkasovali od nikým neobsazeného Halamy, museli po celý zbytek zápasu dobývat domácí tvrz. „Bohemce stačilo postavit se v deseti lidech před vápno a čekat, co vymyslíme. Jenže jsme nevymysleli nic," uznal trenér Mazura.

Karvinští měli opticky více ze hry a drželi balon, ovšem bez jakéhokoliv efektu. Nevytvořili si žádnou pořádnou šanci! „Neměli jsme kvalitu v útoku. Nezahráli nám zkušení hráči, kteří ten rozdíl ve výsledku dělají," uvedl Mazura.

Jeho tým mohl naopak po kiksech ještě dvakrát inkasovat, Faltus ale pokaždé svou tutovku zahodil. Buď střílel vedle, nebo byl na místě výborný brankář Pindroch. To byl možná jediný karvinský hráč, který si odvedl své. Jinak všichni zklamali.

„Před týdnem proti Mostu jsme si vytvořili aspoň několik šancí. Teď to byl bezzubý tlak, vůbec nám to nešlo a marně přemýšlím nad tím, proč vlastně," poznamenal po utkání bezradně Josef Mazura.

Jeho tým se sice nadále drží v popředí tabulky, ale euforie ze slibného začátku pomalu vyprchává. „Je nám jasné, že jsme si posledními dvěma výsledky zadělali na problém, ale to je bohužel fotbal. Jestliže nám minule utekly dva body, tak tentokrát jsme byli i tomu jednomu na hony vzdáleni. Prohrát se může, ale po nějakém výkonu. Tohle byla velká bída," poznamenal kriticky Mazura. „Teď máme doma Vltavín a musíme bezpodmínečně vyhrát, jinak bude ten relativně dobrý start úplně zapomenut," je si karvinský kouč vědom vážnosti situace.

Bohemians Praha – MFK OKD Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 6. Halama. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Ratajová. ŽK: Sloboda, Faltus, Mandous – Hottek. Diváci: 210.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig (68. Ciku) – Vaněk, Hottek – Fiala, Vladavič (56. Gonda), Eismann – Pavelka (47. Mišinský). Trenér: Josef Mazura.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Vltavínem.