Oba týmy věděly, o co se hraje. Aktivita domácího celku byla od úvodu zřejmá. Po prvních nepříliš vydařených zápasech se mnohem lepším výkonem prezentoval hlavně lídr Karviné z minulého ročníku druhé ligy Lukáš Budínský.
Nejprve vybojoval přímák, který pak sám rozehrál na Šislera, jehož ránu jihlavská obrana zblokovala, pak dal gól a nakonec rozehrál rohový kop, který skončil druhou brankou.

Hosté z Vysočiny mohli skórovat jako první. Kapitán Vaculík v malém vápně ale nedosáhl na prudký centr z levé strany.

Poté přišla první gólová radost domácích. Budínský dostal možnost zahrát další přímý volný kop a jeho tečovaný pokus do protipohybu brankáře Hanuše doputoval až do sítě – 1:0.

Jihlava mohla srovnat ve 25. minutě, kdy se Zoubele ocitl úplně sám před Laštůvkou, ale míč mu odskočil na dlouhou nohu, a tak si s jeho zakončením domácí brankář poradil. Nicméně se jednalo o obrovskou šanci hostů.
Za čtyři minuty se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. Budínského roh hlavičkoval Hošek před bránu, kde ho usměrnil do sítě na podzim výtečně hrající Janečka – 2:0.

Radost karvinských fotbalistů byla veliká. Vždyť na svém kontě už mají 10 bodů!

Jihlavští hosté vstoupili do druhé půle se snahou rychle korigovat nepříznivý stav a ihned toho mohli docílit. Rabušic se řítil v úniku na domácího brankáře Laštůvku, ale ten mu míč dva metry za šestnáctkou čistě vypíchl balon nohou!
Po hodině hry přišlo definitivní rozuzlení duelu. Domácí rozehráli v obraně Jihlavy biliár, Budínský si vyměnil míč s Moravcem, nahrál Janečkovi, který míč poslal na pravou stranu Puchelovi. Do jeho rány se skluzem vrhnul Rosa, ale balon už pouze tečoval za bezmocného Hanuše – 3:0.

Tento stav domácí bez větších potíží drželi. Vyrušit z klidu je mohla snad jen povedená pumelice Štěpánka z 84. minuty, kterou vyškrábl Laštůvka na roh.

Jinak domácí chodili do otevřenější obrany soupeře. Další branku už ale nepřidali. Přesto si po utkání zaslouženě užili ovace nadšených diváků.

MFK Karviná – Vysočina Jihlava 3:0 (2:0)

Branky: 12. Budínský, 28. Janečka, 60. Puchel. Rozhodčí: Ardeleánu - Ratajová, Peřina. ŽK: Zelený - Hronek, Rosa. Diváci: 3518.

Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Hošek, Zelený - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský (76. Mensah), Galuška (51. Puchel) - Jurčo (85. Kovařík). Trenér: Weber.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Šulek (35. Ikaunieks), Urblík - Vaculík (61. Dvořák), Hronek, Zoubele (75. Štěpánek) - Rabušic. Trenér: Hipp.