Na vlastním hřišti doslova rozprášili kombinovaný tým Žiliny. Mnoho nechybělo a padla i „desítka". Do hry se opět úspěšně zapojili noví hráči, o jejichž příchodu se intenzivně jedná. „Jak Tarczal, tak Komenda i Španěl Castanier jsou stále ve fázi jednání. Samozřejmě věříme, že se nám příchody všech tří hráčů podaří dotáhnout do úspěšného konce," poznamenal manažer Karviné Lubomír Vlk.

Pro trenéra Karviné Jozefa Webera by to byla příznivá zpráva. „V přípravných zápasech se jeví velmi dobře. Dan Tarczal určitě, ten by byl přínosem hned. Španěl je dopředu výborný, potřebuje ještě zapracovat na defenzivě, ale je mi jasné, že to nejde hned, musí se aklimatizovat. Komenda vlastně také, zatím hrál třetí ligu a je potřeba se adaptovat na rychlejší herní projev. Ale kluci jsou mladí, věřím, že to dokážou," říká Weber.

Proti Žilině, které domácí naložili devět kusů, byl s herním projevem spokojen. „Musím přiznat, že jsme před utkáním cíleně polevili v tréninkovém drilu, něco udělali v nácviku a jak vidno, hernímu projevu to prospělo," pochvaloval si kouč MFK OKD.

MFK OKD Karviná – MŠK Žilina 9:3 (4:1)

Branky: 4. a 44. Puchel, 72. a 84. Daníček, 11. Budínský, 17. Tarczal, 64. Juřena, 86. Castanier, 89. Hatok – 24. a 60. Jasenovský, 77. Ciofu.

Karviná: Lipčák – Růžička (60. Leibl), Janíček (60. Jovanović), Cverna, Eismann (60. Knötig) – Tarczal (60. Duda), Daníček – Juřena (75. Hatok), Budínský (60. Castanier), Puchel (60. Limanovský) – Urgela (60. Komenda).