„Ten zápas pro nás bude dost těžký, protože mladí sparťané k nám přijedou s tím, že nemají absolutně co ztratit. Všichni je už kvůli postavení v tabulce odepisují a od nás se nečeká nic jiného než vítězství,“ svěřil se trenér Karviné Karel Kula.

V předešlých zápasech proti soupeři slavila úspěch tvrdost a důraz v osobních soubojích. „Naši hráči by měli být zkušenější v situacích, kdy je potřeba si pomoct tělem. Mladí hráči Sparty to ještě tak nedokáží, čímž ovšem nechci říct, že k nám přijede partička nazdárků. Ti kluci vesměs prošli mládežnickými reprezentacemi, takže sílu rozhodně mají. Nemůžeme a hlavně si nesmíme dovolit nic podcenit. Cokoliv jiného než zisk tří bodů by bylo považováno za neúspěch,“ je si dobře vědom stávající situace mužstva Karel Kula.

Ten doufá, že se jeho hráči konečně vyvarují chyb po standardních situacích, z nichž na jaře inkasovali tři góly. Dvakrát v případě, kdy už se mělo jít pomalu do kabin k poločasové přestávce. „Pevně věřím, že naši střelci se už probudí a že dáme nějaké góly. Nejen branka ze hry, ale vůbec branka, po které bychom vedli, by byla hodně povzbuzující,“ míní kouč MFK OKD, jehož tým na jaře v zápasech vždy jen dotahoval.

Celý článek v tištěném vydání Deníku