Domácí nastoupili bez stopera Pavla Dreksy, který si přivodil při utkání s Brnem zranění, ale do úterního duelu v Senici už by měl být fit.

Místo něj si pozici stopera vyzkoušel Filip Panák, jehož trenér MFK OKD Jozef Weber pochváli za výkon v první půli. Druhým stoperem byl slovenský hráč Tomáš Peciar, jenž dorazil do Karviné na zkoušku. Naposledy působil ve švédském Östersundu.

Poločas skončil 1:1, když se domácí mohli ujmout vedení. Erik Puchel už překonal gólmana Mandouse, ale z brankové čáry vykopl míč Letič. V další šanci dorážel zkušený Pospěch a žilinský gólman reflexivně zasáhl.

Pak se hosté dostali do vedení a najednou jich bylo plné hřiště. Druhému gólu zabránil výborným zákrokem gólman Karviné Branislav Pindroch.

To umožnilo domácím srovnat. Po Puchelově rohu hlavičkovala Marek Janečka na 1:1. Do konce půle byla lepší Karviná.

Do druhé půle udělal trenér Weber dvě změny. Jedna se týkala brankářského postu, když Pindrocha vystřídal druhý testovaný fotbalista – Andrej Pernecký. Bohužel jeho premiéra v dresu Karviné nedopadla podle představ. Přestože Karvinští působili na hřišti solidně, dostali dva slepené góly a Žilina už si výhru nenechala vzít.

MFK OKD Karviná – MŠK Žilina 1:4 (1:1)

Branky: 28. Janečka – 17. Bénes, 55. Paur, 57. Hlohovský, 69. Michlík.

Karviná: Pindroch (46. Pernecký) – Janečka, Panák, Peciar, Eismann – Šisler (70. Lingr) – Moravec (60. Juřena), Glaser (46. Sedlák), Budínský, Puchel – Pospěch (60. Urgela, 70. Fiala).