Fotbalisté MFK OKD rozehráli Tipsport ligu

Karviná – Úvodní zápas zimní přípravy odehráli v Ostravě druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná. V rámci Tipsport ligy prohráli s Frýdkem-Místkem 1:3.

12.1.2014

Karvinští hráči rozehráli po náročném týdnu i herní přípravu.Foto: Ivo Dudek

Karvinští naskočili do zápasu s několika nově zkoušenými hráči a jeden z nich - Milan Halaška - brzy otevřel skóre. To ale bylo z karvinské strany vše. Frýdek ještě do přestávky srovnal a ve druhé půli otočil stav na konečných 1:3.

Trenér Josef Mazura nechtěl nad pěti zkoušenými hráči vynášet soudy hned po jednom zápase. „Ještě mají týden na to, aby se předvedli, někteří naskočí do dalšího utkání s Baníkem," vykládal Mazura.

Příliš spokojený ale asi nebyl s obrannou fází. „To je jasné. Tu musíme hodně zlepšit. Ve druhém poločase jsme v obraně propadli a Frýdek trestal," poznamenal Mazura, který upozorňuje, že kádr bude nutné posílit. „Musíme ho opravdu posílit, ne jen pouze doplnit," varuje zkušený kouč.

MFK OKD Karviná – MFK Frýdek-Místek 1:3 (1:1)

Branky: 10. Halaška – 35. Mozol, 57. Hladík, 85. z pen. Vrťo. Rozhodčí: Cieslar.

Karviná: Pindroch – Kováč, Mikula, Jovanovič (67. V. Cverna), Eismann – Pilavdžič (60. Gonda, 71. Puškáč), Vaněk (46. Hottek) – Svatonský (60. Fiala), Paukner (74. Kurušta), Šindrič – Halaška (60. Juřena).